Şener ve Şık'a Tahliye

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Şener ve Şık'a Tahliye

Şener ve Şık'a Tahliye

OdaTV davasında Nedim Şener, Ahmet Şık, Coşkun Musluk ve Sait Çakır tahliye edildi.

Haberin Tamamı İçin:

Oda Tv Davasında Tahliye Sevinci

Oda Tv Davasında Tahliye Sevinci

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyelerine "suç vasfının değişme ihtimali" ve "tutuklu kaldıkları süreyi göz önüne alarak" kararlaştırdı.
Savunmanın ardından kürsüye çağrılan Ahmet Şık susma hakkını kulandığını belirterek, "Bilin ki susmam suçsuzluğumdan ve haklılığımdan. Heyetin bana soru sorması için önce Yalçın Küçük’ün Ergenekon’un lideri ve Soner Yalçın’ın da yönetici olduğunu, Nedim Şener’in de bilerek ve isteyerek yardım ettiğini inandıracak delillerle ortaya koyması gerekir" dedi.
Nedim Şener, yapmadığı ve yazmadığı bir kitabı anlatmaya çalıştığını ve bunun çok zor bir durum olduğunu belirtti. Gözaltına alınmadan önce Hrant Dink cinayetine ilişkin yeni bir kitap çalışmasının bulunmadığını ancak tahliye edildiğinde Devlet Denetleme Kurulu raporları doğru...

Haberin Tamamı İçin:

Nedim Şener: 'Gerçek Hapsedilemez'

Nedim Şener: 'Gerçek Hapsedilemez'

Nedim Şener Silivri cezaevi'nden az önce ayrıldı. Çıkışta meslektaşlarının sorularını cevaplayan Şener "Bütün amacımız, Hrant Dink'in kanını yerde bırakmamak. 'Hrant İçin Adalet İçin' girdim. 'Hrant İçin Adalet İçin' diyerek çıkıyorum. İlk haberim Hrant ile ilgili olacak. Önce yargıladılar sonra hapse attılar. Gerçek hapsedilemez." dedi.

Haberin Tamamı İçin:

Şık: 'Komployu Kuranlar Bu Cezaevine Girmeden Bu Dava Bitmez'

Ahmet Şık, Silivri Cezaevi çıkışında "Sadece benim davamda 5 tutuklu var. Onun dışında 100 civarında gazeteci hala içeride. Bu ülkede ifade özgürlügü meselesi sadece gazetecilerin sorunu değil. 600 civarinda üniversite öğrencisi var. KCK davasından 6000'in üzerinde tutuklu var. Bunların hepsi düşünce ve ifade özgürlüğü bağlamında değerlendirilmesi gereken tutuklular. Bunun mücadelesine biz devam edeceğiz. Bu komployu kuran, yürüten, polisler, savcı ve hakimler bu cezaevine girmeden bu dava bitmez" dedi. Video haberi izlemek için linke tıklayın.

Haberin Tamamı İçin:

Mahçupyan: Şener ve Şık için 'iyi gazeteci' argümanı anlamsız.

Zaman Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan tahliyelere eleştirel yaklaşıyor.
" İyi gazeteci 'olmakla' gazetecilik 'yapmak' aynı şeyler değil... Bu kişilerin iyi gazeteci olmaları, son bağlantılarının uzantısı olarak üre...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Ahmet ŞıkErgenekonİstanbulKitapSoner YalçınYalçın Küçüktahliye
Görüş Bildir