Görüş Bildir

Şener Şen: 'Meğer Ne Kadar Sevgisizmişiz'

Anasayfa > Gündem

Şener Şen, 'Meğer ne kadar sevgisizmişiz... Meğer ne kadar hoşgörüden yoksunmuşuz... Bu cinnet halinden kurtulmazsak sonumuz iyi değil' dedi.

Şener Şen, Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen 20. Türk - Alman Film Festivali kapsamında yaptığı açıklamaların ardından sosyal medyada kendisini hedef alan eleştirilere cevap verdi.

Cumhuriyet'in haberine göre 'Sadece birkaç cümle söyleyip gideceğim' diyen Şen, 'Meğer ne kadar sevgisizmişiz... Meğer ne kadar hoşgörüden yoksunmuşuz... Halkına ileri demokrasiyi layık görmeyen iktidarlar yüzünden sıradan vatandaşlar benimle aynı görüşten değilsin diye birbirleriyle kavgaya tutuşuyorlar. Türkiye’de herkesin aklını başına toplaması lazım. Bu cinnet halinden kurtulmazsak sonumuz iyi değil.' dedi.

ŞENER ŞEN NE DEMİŞTİ?

Şener Şen, “Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?” sorusuna  şu yanıtı vermişti: “Filmlerde sosyal içerikli mesajlar da var dediniz. Sonra dediniz ki yürüyüşlerde sizi görmüyoruz. O kadar ayrı alanlar ki... Biri oyuncunun ödevi, yaptığı filmlere hayat görüşünü yansıtmaktır. Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da sadece eylem yapan, hayatta başka hiçbir şey yapmayan, güzel film sevdalısı olmayanlara bırakıyoruz. Benden bu kadar.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
cnsfrd

ha bi Şener Şen kaldı laf etmediğiniz. Ülkece ortak üç beş şeyden geriye kalanlardandır kendisi. değerini bilin değerini.

Verbal Tenses

Abi söylediğin söze ''Bilfiil politikanın içinde olma, siyasetin içinde olma başka bir alandır. Bunu da sadece eylem yapan, hayatta başka hiçbir şey yapmayan... Devamını Gör

forcatto

Toplumun tüm kesimlerince benimsenmiş sanatçılar siyasi konulardan uzak durmalı. Mesele ağaç meselesi değil arkadaş diyen sanatçının yaptığı sanat bazı kesim... Devamını Gör