DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Yarın İş Bırakacak

180PAYLAŞIM

Sendikalardan Ortak Eylem

Sendikalardan Ortak Eylem

DİSK-KESK-TTB ve TMMOB herkesi çarşamba eyleme, perşembe iş bırakmaya ve tüm illerde Çalışma Müdürlükleri önüne yürümeye çağırıyor.

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ortak eylem takvimi açıkladı. Bugün için Türkiye’nin her yerinde eylem çağrısı yapan emek ve meslek örgütleri, yarın iş bırakıp İl Çalışma Müdürlükleri önüne eyleme ve siyah giyinmeye çağırıyor.

Sendika.org sitesinde yer alan habere göre 4 örgütün ortak açıklaması şu şekilde:

"Soma’daki katliamın sorumlularını biliyoruz.

İşçi sağlığı ve güvenliğinin tamamen bir maliyet unsuru olarak görüldüğü ve maksimum kârı elde etmek için en acımasız üretim süreçlerinde çalışmak zorunda bırakılan Soma’daki yüzlerce işçi kardeşimiz başından beri ölüme terk edilmişlerdir.

Özelleştirme, taşeronlaştırma politikalarını sürdürenler, maliyet düşürmek için işçilerin hayatına kast edenler, onlara cesaret verenler, daha önceki madenci katliamlarını sözleriyle ve icraatlarıyla aklayanlar, iş güvenliği yasasıyla işyerlerindeki denetimleri bile özelleştirenler Soma katliamının failidir ve hesap vermelidir.

DİSK-KESK-TMMOB ve TTB olarak tüm işçi sınıfını, emekçileri ve emek dostlarını, Soma’daki işçi kardeşlerimiz için ayağa kalkmaya çağırıyoruz.

İşte eylem takvimi 14 Mayıs 2014 Çarşamba günü ülkenin dört bir yanında ve işyerlerinde düzenlenen eylemleri yaygınlaştıracak ve kitleselleştireceğiz.

15 Mayıs 2014 Perşembe günü saat 09:00’da tüm Türkiye’de tüm işyerlerinde 3 dakikalık saygı duruşu yapılarak iş bırakacak ve illerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müdürlükleri önüne yürüyeceğiz.

15 Mayıs 2014 Perşembe günü tüm halkımızı siyah giyinmeye, siyah kurdeleler takmaya, evinin, işyerinin balkonuna, aracına siyah bezler asmaya çağırıyoruz.

CNN Türk

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir