Sendelerken 'Tam İsabet'

 > -

Sendelerken 'Tam İsabet'

Sendelerken 'Tam İsabet'

Diyarbakır'da kovaladığı genci kalbinden vuran polis, benzer olaylardaki 'bilinen' ifadeyi verdi: Sendeleyip düştüm, silahım ateş aldı.

Diyarbakır ’da, Özgür Arda adlı genci arkasından ateş edip kalbinden vurarak öldüren polis memuru Mehmet Fatih Korkmaz “Sendeleyip yere düştüm; silahım ateş aldı” diye savunma yaptı. Daha önce de İzmir ’de Baran Tursun’u, Aydın’da Mahir Zorbey Demirkaya’yı ve Antalya’da Çağdaş Gemik’i kafasından vuran polis memurları aynı savunmaya başvurmuştu. Polis Korkmaz, “Arda elindeki tabancayı doğrulttu”derken kovalamaca anını gösteren görüntülerde ise gencin elinde silah bulunmadığı anlaşıldı.

Uyuşturucu ihbarı

Diyarbakır’da, geçen 22 Aralık’ta uyuşturucu ticareti yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen polis güçleri, saat 19.30 sularında Suriçi’ne gitti. Altı-yedi kişilik bir grubun yanına yaklaşan polis kimlik kontrolü yaptı. Bu sırada 30 yaşındaki Özgür Arda koşmaya başladı. Arda’nın ardından polis Mehmet Fatih Korkmaz, Yusuf Kaya ve bir grup polis kovalamacaya katıldı. Hambeli Sokağı’na gelindiğinde Korkmaz’ın silahından çıkan mermi, Arda’nın sırtından girip kalbine saplandı. İnceleme sırasında bir polis, Arda’nın düştüğü sokaktaki tek katlı bir evin yerden 3.5 metre yüksekliğindeki damına çıkarak, içinde mermi bulunmayan bir kurusıkı silah buldu. Silah, Arda tarafından dama atılmış olabileceği iddiasıyla dosyaya konuldu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AntalyaAydınDiyarbakırİzmirPolisUyuşturucu
Görüş Bildir