Sen Ne Güzel Bir Annesin! Ceyda Düvenci'nin Serebral Palsi ile Mücadele Eden Kızı Melisa İçin Yazdığı Duygu Dolu Satırlar

6.5bPAYLAŞIM

Bu satırları okurken gözyaşlarımı tutamadım...

Ceyda Düvenci ile Bülent Şakrak çiftinin çocuklarıyla birlikte kurdukları harika ve sevgi dolu bir yuvaları var...

Ceyda Düvenci'nin ne kadar fedakar ve sevgi dolu bir anne olduğunu da biliyorsunuzdur diye düşünüyorum. Kendisinin Okan Ali adında yakışıklı bir oğlu, bir de Melisa adında dünyalar güzeli bir kızı var.

Güzeller güzeli Melisa, bebekliğinde geçirdiği beyin kanaması nedeniyle Serebral Palsi ile mücadele ediyor. Ceyda Düvenci gibi bilinçli ve mücadeleci bir anneye sahip olduğu için de elbette ki çok şanslı bir çocuk o. Biz de aralarındaki bu harika ilişkiye sosyal medyadan tanık oluyoruz.

Ceyda Düvenci dün gece, Instagram'dan kızı Melisa'nın uyurken bir fotoğrafını paylaşarak hepimizin yüreğine dokunan bir yazı kaleme aldı. İşte bir annenin ağzından kaleme alınmış o duygu dolu yazı...

"Koynumda sen varsın bu gece... Kardeşini yatağında uyuttum. Önce kitap okudum ona, sonra masal anlattım. İçlenmişti senin için. "Ablam çok mu üzgündü bugün?" diye sordu uyumadan. "Evet" dedim "üzülürüz bazen, sevdiklerimizle az zaman geçirince özler, üzülürüz."

"Ağlamak iyi gelir ama. Ve sen ne kadar iyi kalpli bir kardeşsin ki, ablan ağlarken ona sarıldın. Sakinleşmesi için yanında durdun. Sonra da ne kadar güzel oyun oynadın onunla. Gurur duyuyorum seninle” gülümsedi ve mutlulukla uykuya daldı kardeşin."

"Bugün üzgündün balköpüğüm. Yine içinde biriken tüm duygularınla doluydu kalbin. Ağlamak istedin. Ama duygunu tam anlayamadın dolayısıyla da anlatamadın. Ağlarken kardeşinle yanında durduk. Sarıldık, konuşmadan bekledik seni. Sakinleşince de konuşmaya başladık. “Çak karışık, çok zor anne” dedin bana. “Haklısın güzelim bazen çok zor ve çok karışık. Ben de öyle hissediyorum bazen ve bir tek ağlamak iyi geliyor."

Dün sabah da ben ağladım biliyor musun hüngür hüngür” gözlerini kocaman açıp baktın bana “gerçekten mi?!? Benim gibi mi?!?” Diye sordun. Evet dedim gerçekten. Yorgunluktan, sizi özlemekten, hayatın içinde olanlardan, haksızlıklardan, hayatın durmuş olmasından o kadar üzüldüm ve endişelendim ki saatlerce ağladım.” Durdun, baktın bana, düşündün sessizce... bekledim seni. Kendini dinlemeni, iç sesini duymanı diledim beklerken. “Zor” dedin, “bazen çok zor, bilmiyorum hissimi...” bilmemek de bilmek aslında. “Hissini bilmediğini düşünüyorsun ama ağladığında rahatladın yani, değil mi?” Dedim “evet” dedin buruk gülümserken...

"'Bazen birikir dedim her şey. Ama yardımcı olmamı istersen bence sen beni özledin, bizi özledin. Bu da seni çok yalnız hissettirdi. Ağlamanın asıl sebebi bu olabilir. Çünkü ben de seni çok özledim' gözün yaşardı yine “evet, özledim” dedin “bize bu gece beraber uyumak iyi gelir” dediğimde de muzur muzur güldüüün “ harikaa fikir” dedin."

"Şimdi koynumda uyuyorsun. Ve benim biricik kızım büyüyorsun... bu satırları yazarken benim gözüm yaşlı ve ben de mutluluk mu üzüntü mü bilmiyorum sebebini... ama ağlamak iyi geliyor... iyi ki benimsin... bana yaşattığın her duygu için sana çok teşekkür ederim..."

Öyle güzel bir annesin ki Ceyda Düvenci... Güzel Melisa ve Okan Ali ile hep yan yana, el ele olmanız dileğiyle! ❤️

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mizmiz-murtel

Ne anneler var ceydanın şartlarından kat be kat ekside yaşayarak engelli evlatlarını büyütmeye, eğitmeye, iyileştirmeye çalışıyorlar.

beryy93

Ceyda'nın şartları iyi diye suçlu mu yani ?

mizmiz-murtel

Ağır engelli on yaşındaki kızımı iki yıl önce kaybetmiş bir anne olarak yazmıştım. Yazımın neresinde suçladığımı düşündün ki anlamadım.

beryy93

Suçlamasanda acısını hafife alıyorsun, şartları iyi diye senin veya başka annelerin acılarından daha az acı çekmiyor. Başınız sağolsun

mst

Başınız sağolsun Allah sabır versin.Ceyda Hanım imkanları bir çok insana göre çok iyidir evet işte imkan varken bir şey yapamamak buda zor olsa gerek ...SAYGILAR

joe-sonmez

Seviyorum seni güzel anne...

emriye-coskunsu

Abi çok zor be 😔 ne desek boş hafifletmez ki acısını 😔

coldhearted

Allah şifa versin. Bu güzelliğin en kısa zamanda sağlığına kavuşması ümidiyle. Saygılar.

isilece_ceylan

hastalığın bir tedavisi yok...

nevaryani

Okurken ağladım

Görüş Bildir