Sen Misin Eylemcilere Destek Vermek İçin Korna Çalan!

 > -

Sen Misin Eylemcilere Destek Vermek İçin Korna Çalan!

Gezi Park eylemlerine korna çalarak destek veren sürücülere, "Ses cihazlarını kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde kullanmaktan" 77 TL para cezası verildi.

Gezi Park eylemlerine desteği kesmek için idare ilginç cezalandırma yöntemleri deniyor. Bunun son örneği ise Hatay’da yaşandı. Eyleme yönelik toplumsal destek artarken, bazı insanların da araçlarında korna çalarak, sokaktaki insanlara destek verdikleri görüldü. Ancak bu destek Hatay’lılar için pahalı mal oldu. 2 Haziran 2013 tarihinde, Hatay’ın Sümerler semtinde de vatandaşlar sokağa çıktı, tepkilerini dile getirdi. O anda araçlarıyla seyir halinde bulunan bazı vatandaşlarda, korna çalarak, eylemcilere destek verdi.

KORNA ÇALMAK SUÇ

Araçlarında korna çalarak eylemlere destek verenlerin kapılarını eylemden 10 gün sonra postacı tarafından çalınmaya başlandı. Postacı kendilerine imza karşılığında bir trafik cezası tebliğ etti. Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağında, söz konusu şoförlerin “Ses cihazlarını kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde kullanmak” suçundan 77 TL’lik para cezasına çarptırıldığı belirtildi. Hatay Ceza İşlemleri Büro Amirliği tarafından gönderilen evrakta, söz konusu suçun, olay yerinde bulunan fahri Trafik müfettişi tarafından tespit edildiği altı çizildi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Hatayolay
Görüş Bildir