Sen Hangi Diriliş Ertuğrul Dizisi Karakterisin?

 > -
Abone ol

Rating rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisi Osmanlı İmparatorluğu'nu kuran Kayı boyu ve Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin hikâyesini anlatıyor. Dizinin karakterleri tarihte yer almış önemli kişilikler. Peki sen dizide kimsin?

1. Öncelikle cinsiyetini öğrenelim.

2. Evet şimdi söyle bakalım. Sınavlara nasıl hazırlanırsın?

3. Atalarımız bir sporla uğraştıysa bir bildikleri vardır elbette. Peki hangi ata sporu tam senlik?

Güreş
Okçuluk
Atçılık

4. Geçmişteki hangi Türk Devletinde yaşamak isterdin?

Karahanlılar
Gazneliler
Selçuklu İmpartorluğu
Osmanlı İmparatorluğu
Hun İmparatorluğu
Göktürk İmparatorluğu

5. Arkadaşların seni nasıl tanımlar?

6. Sen kendini nasıl tanımlarsın?

7. Peki senin karakterine en uygun iş hangisi?

Asker
Bürokrat
İş adamı
Esnaf
Dedektif
Müzisyen

8. Anadolu'nun kapılarına Sultan Alparslan'la geldin ve Ankara'nın doğusunda bir şehre yerleşeceksin. Hangisi seçersin?

Trabzon
Mardin
Erzurum
Samsun
Artvin
Hatay

9. Devletler yıkılır, devletler kurulur ama bir içecekten asla vazgeçmezsin. Hangisi?

10. Son olarak hangisi çalıştığın şirkette yönetici olsun isterdin?

Acun Ilıcalı
İlber Ortaylı
Barack Obama
Yıldız Tilbe
Angela Merkel
Seda Sayan

Süleyman Şah!

Sen otoritersin! Çevrendeki insanların sana saygısı çok yüksek. Gerektiğinde acımasız olabilen bir şefkat abidesisin. Huzur veren bir mizacın var. Gelenek senin için çok önemli. Gelenekten asla taviz vermiyorsun. Ve adalet! Onun için ne gerekiyorsa yaparsın. Sevmeyenin yok mu? Fazlasıyla var ama senin umrunda değil.  Kolay öfkelenmeyen bir yapın var.  Dingin, sağduyulu ve sabırlısın. Boş hayaller peşinde koşmuyorsun tıpkı Süleyman Şah gibi..

Ertuğrul Gazi!

Sen gözü pek bir savaşçısın! Tek bir amacın var hayatta! İş ve gündelik hayatında başarılı olmak. Kariyer basamaklarını tek tek çıkmak. Bunu yaparken de kimsenin hakkını yememeye çalışıyorsun. Çok heyecanlı olman  arada hata yapmana neden olabiliyor.  Ama senin azmin ve gözü pekliğin önünde durabilecek ne kale ne de başka bir engel var. Hızlı gelişen tutkuların insanısın. Ne yapacağını kimse önceden kestiremez . Yenilgi kelimesi ile adının  birlikte söylenmesi neredeyse imkansızdır. Karşında duranın vay haline ;)

Deli Demir!

Sen bir çılgınsın! Dağları delebilecek bir kuvvet, kaleleri yıkabilecek bir azim, demirleri eritebilecek bir hırs, geleneğe sonsuz bağlılık, ölene kadar sadakat. Vur de vuralım, öl de ölelim diyen bir emir eri! Biraz da öfkene engel olabilsen senden iyisi yok.  Çoğu kez dik başlı olduğun  zannedilir ama  senin  ısrarcı olduğun konular mantık terazisinden çoktan geçirilmiştir.  Delilikle dahilik arasındaki sınırı iyi korumuşsun ;)

Hayme Ana!

Çok güçlüsün! Sıkıntılar karşısında müthiş bir irade sergileyebiliyorsun.  Kolay kolay kimseyi üzmezsin. Pek farkında olmasan da sezgi yeteneğin çok kuvvetli.   İnsanları üzmemek için gayret ediyorsun ama çevrende senin tahammülünü zorlayanlar oluyor.  İnsanların dertleriyle ilgilisin. Bu dertlerle ilgilenirken asla gocunmazsın.  Geleneklerine ve kurallarına son derece bağlısın!  Onların devamı için kendinden bile taviz verirsin!

Halime Hatun!

Sen dünya tatlısı bir insansın! Çevrende sevilen sayılan melek gibi pamuk gibi birisin. Sadece gözleriyle konuşabilen nadir insanlardansın. İçinde yüksek duygular besliyorsun bu da seni iyice gizemli yapıyor. Kapılarını kolay kolay kimseye açmıyorsun, açınca da hayat bayram oluyor açtığına. Herkesin aradığı sevgili sen olabilirsin. İnsanı mıknatıs gibi çeken bakışların var.

Aykız!

Sen tutkulu bir insansın!  Çok duygusalsın. Senin kadar duygu yüklü, tutkulu bir insan zor bulunur.  Duygularını ve iç dünyanı gizlemeyi iyi başarıyorsun. Öz güvenin zirvede. Dışarıdan bakıldığından, soğuk, insanı rahatsız eden tavırların duygusuz izlenimi verebilir ama bu, buz dağının sadece görünen kısmıdır. Aşağılarda neler olduğunu da tam olarak hiç kimse bilemez. Sır küpüsün bu da senin hoşuna gitmiyor değil ;)

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semih-yazgan

Ertuğrul Çıktıııııııııııııııııı

furkan-iyisoy

Süleyman Şah

gam6

aykız çıktı :D

tugcestark

aykız

yunus-emre-cavdar

Sen gözü pek bir savaşçısın! Tek bir amacın var hayatta! İş ve gündelik hayatında başarılı olmak. Kariyer basamaklarını tek tek çıkmak. Bunu yaparken de kimsenin hakkını yememeye çalışıyorsun. Çok heyecanlı olman arada hata yapmana neden olabiliyor. Ama senin azmin ve gözü pekliğin önünde durabilecek ne kale ne de başka bir engel var. Hızlı gelişen tutkuların insanısın. Ne yapacağını kimse önceden kestiremez . Yenilgi kelimesi ile adının birlikte söylenmesi neredeyse imkansızdır. Karşında duranın vay haline ;)

Görüş Bildir