Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sen Aslında Ne Tür Bir Hafızaya Sahipsin?

 > -
Abone ol

Hafızanın türünü bu testle ölçüyoruz! Resimlere dikkatli bak ve olabildiğince ayrıntıyı hafızanda tutmaya çalış!

1.

Attım hafızaya

2.

Attım hafızaya

3.

Attım hafızaya

4.

Attım hafızaya

5.

Attım hafızaya

6.

Attım hafızaya

7.

Attım hafızaya

Hazır mısın?

Evet

Öyleyse başlayalım! Bu resmi daha önce gördün mü?

Peki ya bu minik kızı gördün mü?

Boşlukta hangi resim vardı?

Peki bu resimde kaç insan vardı?

Hangi self portreyi gördün desek?

"Venüs'ün Doğuşu" isimli tabloda Venüs neyin üstünde resmedilmiştir?

Pekii buradaki bayrak hangisiydi?

Son soru! Hangisi gerçek Van Gogh portresi?

Sen ultrafotografik hafızaya sahipsin!

Senin hafızan ultrafotografik! Sen her şeyi hatırlayabilme potansiyeline sahipsin ve dünyada bu türden hafızası olan çok az insan var! Senin için ses, görüntü, sayilar, isimler, mekanlar arasi bir fark yok. İstediğinher seyi fotograf çeker gibi, ya da teybe kaydeder gibi kaydedebiliyorsun. Sen, sınavlardan önce kitaba şöyle bir bakıp sınıfın en yüksek notunu alan insansın!

Sen güçlü bir duygusal hafızaya sahipsin!

Sen oldukça kuvvetli bir duygusal hafızaya sahipsin. Bu şu demek: Sen bir olayı , o olay anında hissettiğin duygularla hafızana kaydediyorsun. Bu şekilde bir şeyleri hatırlamanın çok kolay olduğunun bilincindesin. İnsanlar çocukluklarını hatırlamak için kafa patlatırken, sen yaşadığın tüm heyecanlı / mutlu / üzüntülü çocukluk anılarını hatırlayabiliyorsun. Kısacası senin kalbin ve beynin hep birlikte hareket ediyor!

Sen mükemmel bir uzun süreli hafızaya sahipsin!

Sen özel bir yeteneğe sahipsin! Çok fazla bilgiyi çok uzun süre hafızanda taşıyabiliyorsun. Bu sana, bir çocuk kadar hızlı öğrenebilme yetisi veriyor. Uzun süreli hafızanın bu kadar gelişmiş olması bazen kısa süreli hafızanı olumsuz etkiliyor ama bu pek de önemli değil. Sen eğer bir şeyi gerçekten öğrenmişsen onu unutman imkansız. Kısacası sen unutmayı unutmuşsun!

Senin kısa süreli hafızan mükemmel!

Senin en gelişmiş hafızan kısa süreli olan! Kısa süreli hafıza deyip geçme, en önemli hafıza türlerinden birine sahipsin. Senin beynin kısa süre içerisinde çok fazla işlem yapabilme yeteneğine sahip.Bunun sayesinde birden fazla işi aynı anda çok rahat bir şekilde yapabiliyorsun. Gerekli olmayan şeyleri bir süre sonra hafızandan siliyorsun ve bu şekilde beynini hep taze ve dinç tutuyorsun!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-tan1

herkes ultrafotografikse türkiye neden gelişmiyorbddkslwksksk

seer.asmr

Sen ultrafotografik hafızaya sahipsin! Herkes süper hafıza:))

damlanr.s

Senin hafızan ultrafotografik! Sen her şeyi hatırlayabilme potansiyeline sahipsin ve dünyada bu türden hafızası olan çok az insan var! Senin için ses, görüntü, sayilar, isimler, mekanlar arasi bir fark yok. İstediğinher seyi fotograf çeker gibi, ya da teybe kaydeder gibi kaydedebiliyorsun. Sen, sınavlardan önce kitaba şöyle bir bakıp sınıfın en yüksek notunu alan insansın!

focus-mspgil

Sen ultrafotografik hafızaya sahipsin! Senin hafızan ultrafotografik! Sen her şeyi hatırlayabilme potansiyeline sahipsin ve dünyada bu türden hafızası olan çok az insan var! Senin için ses, görüntü, sayilar, isimler, mekanlar arasi bir fark yok. İstediğinher seyi fotograf çeker gibi, ya da teybe kaydeder gibi kaydedebiliyorsun. Sen, sınavlardan önce kitaba şöyle bir bakıp sınıfın en yüksek notunu alan insansın!

thehybridcaptain

Sen ultrafotografik hafızaya sahipsin! Sen ultrafotografik hafızaya sahipsin! Senin hafızan ultrafotografik! Sen her şeyi hatırlayabilme potansiyeline sahipsin ve dünyada bu türden hafızası olan çok az insan var! Senin için ses, görüntü, sayilar, isimler, mekanlar arasi bir fark yok. İstediğinher seyi fotograf çeker gibi, ya da teybe kaydeder gibi kaydedebiliyorsun. Sen, sınavlardan önce kitaba şöyle bir bakıp sınıfın en yüksek notunu alan insansın!

Görüş Bildir