Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sen Aslında Hangi Jenerasyona Aitsin?

38bPAYLAŞIM

Bu testte hangi yılda doğduğun hiç ama hiç önemli değil! Önemli olan, kafa olarak hangi jenerasyona ait olduğun? Ve bunu öğrenmenin tek yolu var...

1. Öncelikle oğluna şu isimlerden hangisini verirsin?

2. Peki ya, kızına?

3. Favori yıllarını seçmeni istiyoruz bir de!

4. Pekii, hangi sektörde daha çok çalışmak isterdin?

5. Yabancı bir Rock grubu/şarkıcı seçmeni istiyoruz!

The Beatles
Queen
Red Hot Chili Pepers
Cat Stevens
Maroon 5

6. Daha önce hiç, bir eylemin/protestonun içinde bulundun mu?

7. Hangisiyle çekilmiş fotoğraf sana daha yakın geliyor?

Polaroid Makineyle
Retro Fotoğraf Makinesiyle
Portremin çizilmesini tercih ederim
Analog Makineyle
Profesyonel Makineyle
iPhone'la

8. Son olarak bir film seçmeni istiyoruz...

Çağrı
Braveheart
Forrest Gump
Polis Akademisi
V For Vendetta
Matrix

68 Jenerasyonu!

Şimdi hangi tarihte doğduğunu bilemiyoruz ama, senin ruhun 68 kuşağına ait. Öncelikle senin iki yönün olduğunu belirtmek gerek. Birincisinde gayet eğlencelisin; bugünü sanki son gününmüş gibi yaşıyor, her daim sınırları zorluyorsun. Öbür yanınsa oldukça derinlikli. Duyarlısın, asla bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncı değilsin. Memlekette, dünyada olan şeylere karşı oldukça hassassın ve daha güzel bir dünya için taşın altına elini sokuyorsun. Aynı zaman tam bir özgürlükçü, barışçı ve doğa seversin. Give peace a chance ✌

90'lar Jenerasyonu!

Verdiğin cevaplara göre, senin tam bir 90'lar çocuğu olduğunu tahmin ediyoruz. Yani sen çok şanslı bir insansın; çünkü ait olduğun jenerasyon her şeyin masum halini yaşadı. Leğende de yıkandın, kısa şortunla misket de oynadın ip de atladın. Hunuharca sinek ilaçlama aracının peşinden de koştun, tetriste rekorlar da kırdın. Tarkan'ın en rezil hallerini de en iyi sen bilirsin; dünkü çocuklar bilmez :)

Kurtuluş Savaşı Jenerasyonu!

Sen bu ülkeyi bize armağan eden, savaşçı, inatçı, cesur bir jenerasyonun ruhunu taşıyorsun. Yurduna alçakları uğratmamak için tüm dünyayı karşına alabilirsin. Halen daha dahili ve harici düşmanların var ve sen bunun pek tabii ki bilincindesin. Bir yönünle ise devrimci ve yenilikçisin. Aklın batılı, ruhun doğulu, yüreğin ise bu topraklardandır. Kısaca sen, deniz gözlü güzel insanın çocuğusun...

Yeni Osmanlı Jenerasyonu!

Sen, bu dünyayı 600 sene yönetmiş bir devletin, muazzam kafasına sahipsin. Geçmişini iyi biliyorsun ama orada sıkışıp kalmamışsın; senin kafa yapın geçmişten ders alıp geleceği inşa eden bir yapıda. Değerlerini, geleneğini, ananenin farkındasın. Yenilikçi olmasına yenilikçi fakat sırf yenilik diye yozlaşmayı asla kabul etmeyenlerdensin. Kısaca bütün herkesi birleştirecek güç sende var, ey Osmanlı Torunu!

Milenyum Jenerasyonu!

Verdiğin cevaplara göre sen tam bir milenyum çocuğusun. Yani senin için  teknolojiye sıkı sıkıya bağlı olduğunu söylemek gerek; eski modayla pek alakan yoktur, teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanıyorsun. Az biraz tembel olduğunu itiraf etmek gerek, bu senin hayat felsefen bir nevi. Duygusallıksa senin için söylenebilecek en son sıfat. Çünkü sen gerçekçisin, mantıklısın, analitiksin, ey milenyum çocuğu!..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yazarvedoktorolmayolunda

90'lar Jenerasyonu! 2000'lerdenim :)

seherzkyn

Yeni Osmanlı Jenerasyonu! Yeni Osmanlı Jenerasyonu! Sen, bu dünyayı 600 sene yönetmiş bir devletin, muazzam kafasına sahipsin. Geçmişini iyi biliyorsun ama orada sıkışıp kalmamışsın; senin kafa yapın geçmişten ders alıp geleceği inşa eden bir yapıda. Değerlerini, geleneğini, ananenin farkındasın. Yenilikçi olmasına yenilikçi fakat sırf yenilik diye yozlaşmayı asla kabul etmeyenlerdensin. Kısaca bütün herkesi birleştirecek güç sende var, ey Osmanlı Torunu!

mustafa-karakoc2

Kurtuluş Savaşı Jenerasyonu!

hasan-yilmaz27

Milenyum Jenerasyonu! Verdiğin cevaplara göre sen tam bir milenyum çocuğusun. Yani senin için teknolojiye sıkı sıkıya bağlı olduğunu söylemek gerek; eski modayla pek alakan yoktur, teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar faydalanıyorsun. Az biraz tembel olduğunu itiraf etmek gerek, bu senin hayat felsefen bir nevi. Duygusallıksa senin için söylenebilecek en son sıfat. Çünkü sen gerçekçisin, mantıklısın, analitiksin, ey milenyum çocuğu!..

mustafa-karakoc2

90'lar Jenerasyonu!

Görüş Bildir