Sen Aslında Hangi Dünya Şehrinin Yerlisisin?

-

Bedeninin ait olduğu bir yer mutlaka vardır; ama ruhun acaba nereye ait? Bu test işte sana bunu söylüyor. Kim bilir, belki bir gün, uygun da bir fırsat çıkarsa gidersin, gerçekten oranın yerlisi olursun ;)

1. Öncelikle kahvenizi nasıl alırdınız :)

Kahve değil de çay yok mu?
Latte
Americano
Mocha'cıyım ben!
Cappuccino
Türk Kahvesi

2. Şu muhteşem yatak odalarından birini seçsene bir de!

3. Kedisiz test olur mu hiç? Bizce olmaz! Peki ama bunlardan hangisi?

Tekir
İran
British
Scottish
American Shorthair
Van Kedisi

4. Şimdi bir durum sorusuyla devam edelim! Yurtdışına taşınıyorsun diyelim, buraların en çok neyini özlersin ki acaba?

5. İşte kritik ve çok belirleyici bir soru: İş mi, eğlence mi?

Eğlence
İş

6. Peki ya, kendini bir mevsime benzetecek olsan, bu, hangisi olurdu acaba?

7. O zaman şunun cevabını ver bize: Kendini bir renge benzetecek olsan, bu, hangisi olurdu?

8. Çok kritik bir soru daha: Şu anda yaşadığın yerden memnun musun?

Değilim
Çok memnunum
Karışık duygular içindeyim

9. Şu sporlardan hangisi seni daha çok çekiyor?

Futbol
Basketbol
Tenis
Atletizm
Motor Sporları
Spor sevmiyorum

10. Ve en eğlenceli soruyu sona sakladık! Seni en iyi anlatan 4 harfli kelime şunlardan hangisi olabilir?

Tam Bir İstanbullu'sun!

Sen doğuştan ve de organik İstanbullu'sun; ruhun oraya ait yani; oranın yerlisi ve dahi gerçek vatandaşısın. İstanbul senin içine sinmiş. Peki ama neden İstanbullu'sun sen hemen açıklıyoruz. Bir kere tıpkı İstanbul gibi zor birisin sen, seninle iyi anlaşamayanları eşekten düşmüşe çevirirsin. Ancak seni çözebilenleri, seni anlayabilenleri, seninle anlaşabilenleri öyle bir yaşatırsın ki, cennet senin yanında ahır kalır, o derece. Kafanın hafif karışık olduğunu da belirtmek gerek; ne gidebilen, ne de kalabilenlerdensin yani. Yani şimdilik araftasın :)

Şimdi halihazırda İstanbullu'ysan ne ala, ruhuna uygun bir şehirde yaşıyorsun demektir; amma velakin İstanbul'da değilsen gitmenin tam sırası. İstiklal, Çarşı, Kadıköy ne güzeldir şimdi? Aklına girdik, biliyoruz :)  Senin ilacın burada aziz dostumuz!

Tam Bir Parisli'sin!

Sen Paris'in yerlisisin, yani ruhun oraya ait! Neden diye soracak olursan, hemen açıklayalım. Lami cimi yok, elit bir kişiliğinin olduğu su götürmez bir gerçek. İncik cıncık zevklerin vardır. Konformistsin ayrıca, her şeyin üstünde kendi rahatın ve ince zevklerin vardır. Bu dünyaya yaşamaya gelmişsin ve hayatı zerresine kadar yaşamayı kendine şiar edinmişsin. Ayrıca sende tam bir sanatçı ruhu var: Aşksız, melodisiz, estetikten yoksun, bomboş bir hayatı kabul edemiyor madam/mösyö :)

Hadi seni gerçek memleketine gönderelim. Tam olarak şuradan başlayabilirsin işlemlere :)

Tam Bir Londralı'sın!

Sen tam bir Londralı'sın, yani aslında dünyaya orada gelmeliydin, ruhun oraya ait diyoruz! Nedeni, senin ruhunun özelliklerinde yatıyor. Mesela sen asilzade bir kişiliğe sahipsin. Arada kendinde bu özellikleri fark edip (bazen çevrendekiler de fark ediyordu) kendi kendine "Ya ben hayırdır?" diyordun. İşte sebebi tam olarak bu. O soğukkanlı, süper zeki ve pek tabii yetenekli insan olman aslında tam olarak bundan kaynaklanıyor: Sen tam bir Londralı'sın. Güney'i, Kuzey'i, içi, dışı fark etmez: Sen oralısın, sayın asilzade :)

 Hadi seni gerçek memleketine gönderelim. Tam olarak şuradan başlayabilirsin işlemlere :)

Tam Bir Berlinli'sin!

Verdiğin cevaplara göre senin yerlisi olduğun dünya şehri, hiç bu kadar emin olmamıştık, pek tabii Berlin. Senin ruhun Berlin'e ait yani. O katı gerçekçiliğin, makine gibi çalışan kafan işte tam olarak Berlinli olmandan kaynaklanıyor. Sen bir kere planlı, programlı birisin. Önünü göremediğin, aklının kesmediği hiçbir işe, ilişkiye girmezsin. Başarılısın ayrıca. Elini attığın işten, illaki en iyisi olmadan çıkmazsın. Başkası doğana kadar en iyisi sen, daha doğrusu: SEN, ÜBER ALLES :)

Hadi seni gerçek memleketine gönderelim. Tam olarak şuradan başlayabilirsin işlemlere :)

Tam New Yorklu'sun!

Senin yerlisi olduğun şehir, %100 New York, yani sen tam bir New Yorker'sın! Bunun ruhunda tam bir CEO yatmasıyla alakalı olduğunu düşünüyoruz. Lider ruhlusun ve pek tabii ki de inanılmaz başarılı. Hırslısın az biraz; ama kendini imha edecek seviyede değil bu. Yani iş gücün yanına dibine kadar eğlenceyi de koyabilecek birisin sen: Kısaca ideal bir insansın, kıskandık seni ;)

Hadi seni gerçek memleketine gönderelim. Tam olarak şuradan başlayabilirsin işlemlere :)

Tam Bir Romalı'sın!

Senin ruhun Romalı, yani o şehre aitsin; sen Roma'nın yerlisisin. Romalı olmanınsa çok net bir açıklaması var: Sen çok bilge bir arkadaşımızsın. Yaşın kaç olursa olsun, o bilgelik üstüne sinmiştir. Yani tıpkı Roma gibi bilge bir arkadaşımızsın. Bunun yanında çok sıcakkanlı biri olduğunu da eklemek gerek. Aileye önem verirsin, anaç/babacansın, çoğu kişinin en iyi arkadaşı da sensin sayın Romalı :) 

Hadi seni gerçek memleketine gönderelim. Tam olarak şuradan başlayabilirsin işlemlere :)

A post shared by @onediocomtest on

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alican-turkkollu

Roma ^_^ Avrupa'da yaşamaya karar versem gitmeyeceğim ülkelerin başında geliyor İtalya ama turistik açıdan gerçekten ilgimi çekiyordu.

sbstnbjk

Madrid ya da Atina çıkmalıydı. New York'u hiç sevmem. Olmamış bu test. Yeniden yapın.

eylul-ayse-daskin

Tam Bir Parisli'sin! Tam Bir Parisli'sin! Sen Paris'in yerlisisin, yani ruhun oraya ait! Neden diye soracak olursan, hemen açıklayalım. Lami cimi yok, elit bir kişiliğinin olduğu su götürmez bir gerçek. İncik cıncık zevklerin vardır. Konformistsin ayrıca, her şeyin üstünde kendi rahatın ve ince zevklerin vardır. Bu dünyaya yaşamaya gelmişsin ve hayatı zerresine kadar yaşamayı kendine şiar edinmişsin. Ayrıca sende tam bir sanatçı ruhu var: Aşksız, melodisiz, estetikten yoksun, bomboş bir hayatı kabul edemiyor madam/mösyö :)

xxfairyxx

Tam Bir Londralı'sın! Tam Bir Londralı'sın! Sen tam bir Londralı'sın, yani aslında dünyaya orada gelmeliydin, ruhun oraya ait diyoruz! Nedeni, senin ruhunun özelliklerinde yatıyor. Mesela sen asilzade bir kişiliğe sahipsin. Arada kendinde bu özellikleri fark edip (bazen çevrendekiler de fark ediyordu) kendi kendine "Ya ben hayırdır?" diyordun. İşte sebebi tam olarak bu. O soğukkanlı, süper zeki ve pek tabii yetenekli insan olman aslında tam olarak bundan kaynaklanıyor: Sen tam bir Londralı'sın. Güney'i, Kuzey'i, içi, dışı fark etmez: Sen oralısın, sayın asilzade :)) AY LONDRAYIDA ÇOK SEVERİM ZATEN ,)

potterhead-princess

Tam Bir Berlinli'sin! Tam Bir Berlinli'sin! Verdiğin cevaplara göre senin yerlisi olduğun dünya şehri, hiç bu kadar emin olmamıştık, pek tabii Berlin. Senin ruhun Berlin'e ait yani. O katı gerçekçiliğin, makine gibi çalışan kafan işte tam olarak Berlinli olmandan kaynaklanıyor. Sen bir kere planlı, programlı birisin. Önünü göremediğin, aklının kesmediği hiçbir işe, ilişkiye girmezsin. Başarılısın ayrıca. Elini attığın işten, illaki en iyisi olmadan çıkmazsın. Başkası doğana kadar en iyisi sen, daha doğrusu: SEN, ÜBER ALLES :)

Başlıklar

CEOİstanbul
Görüş Bildir