Şemdin Sakık, 14 Yıl Sonra Tedavüle Niçin Sürüldü?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şemdin Sakık, 14 Yıl Sonra Tedavüle Niçin Sürüldü?

Şemdin Sakık, 14 Yıl Sonra Tedavüle Niçin Sürüldü?

Cengiz Çandar, 'Başbakan, Şemdin Sakık, Ergenekon tuzağı...' başlığıyla yayımlanan yazısında önemli sorular sordu

T24

Radikal gazetesi yazarı Cengiz Çandar , "Başbakan, 'Ergenekon'un tuzağına mı düşürüldü? Şemdin Sakık, 14 yıl sonra tedavüle niçin sürüldü?" diye sordu.

Cengiz Çandar, Radikal gazetesinde "Başbakan, Şemdin Sakık, Ergenekon tuzağı..." başlığıyla yayımlanan yazısında önemli sorular sordu.

Çandar yazısında şunları söyledi:

"'Devlet sistemimiz', Şemdin Sakık'ın 14 yıl önce Genelkurmay marifetiyle hazırlanmış sahte 'itirafları'ndan bu güne onu 'süfli' bir görüntüyle getirdiği 'Ergenekon tanıklığı'yla, 'kullanma süresi'ni tüketmişe benziyor. Şemdin Sakık'ın kamusal itibarı yeraltında. Bir dönemin 'itirafçı'sı ve ardından 'tetikçisi' Yeşil'in itibarı kadar itibarı var."

Çandar, "Şemdin Sakık, bitik bir isim. Sorun, onun isminin ötesinde. Onu kullananda" diyerek, Taraf gazetesinde dün (10 Kasım 2012) Gürbüz Özaltınlı'nın sorularına yer verdi.

Çandar, Özaltındalı'nın sorularından sonra yazısına şöyle devam etti:

"Benim aklımda bir başka soru daha var: Başbakan, bu 'iş'in neresinde? Uçağına Şemdin Sakık'ı, eski MGK Genel Sekreteri, Ergenekon sanığı em. Orgeneral Tuncer Kılınç gibi 'dürüst' ve 'güvenilir' görerek, itibarlı biçimde manşetlerine yerleştirenleri almaya devam ediyor mu? Polemiklerinde, o tip kirli yayın organlarının çarpıtmalarına dayanmaya devam edecek mi? (Kasr-ı Kanco kuzu kebabı haberi gibi...)"

"İki önemli soru daha:

Başbakan, 'Ergenekon'un tuzağına mı düşürüldü?

Şemdin Sakık, 14 yıl sonra tedavüle niçin sürüldü?"

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanErgenekonŞemdin Sakık
Görüş Bildir