Selim'in Ölmesi, Fuat'ın Yeni Şarkısı, Yeni Karakterler, Teoriler: Çukur Dosyasını Masaya Koyuyoruz

603PAYLAŞIM

Çukur'un son bölümünde Selim öldürüldü. Boğazımızda düğümle izlediğimiz bölümde amca Cumali Koçovalı ile ilgili gerçekleri de sonunda öğrenmeye başladık.

Çukur'un final sezonunda her şeyi değiştirecek bir dönüm noktasına ihtiyaç vardı. Dün bu dönüm noktası yaşandı diyebiliriz.

Çağatay Erdenet, Koçovalılar'ı ve Çukur'u bitirmeye yemin içmişti biliyorsunuz. Kardeşi Arık Böke'yi öldüren Cumali Koçovalı'dan, dişe diş kana kan bir intikam aldı.

Selim'i ayağına kadar getirdi, dalağından ciğerinden bıçakladı adamı. Eline Cumali'nin ona kaptırdığı tapuları verdi, saldı Çukur'a doğru.

Adam bildiğin tapuları kardeşlerine ulaştırana kadar dayandı, sonra da öldü gitti...

Hiç de gerek yok biliyor musunuz? Tapuları kaybettik diye gitseler çıkarttırırlar aynısını...

Cenazesine tüm Çukur katıldı. Ve işte tam bu noktada her şey değişti. Artık durmak yok, artık korkmak yok, artık Erdenetler'in sonunu getirmek var!

Önce Akın deli cesaretiyle gidip Erdenetler'in yalısını denizden yaklaşıp taradı. Koca Cengiz Erdenet'i yaralamayı da başardı!

Bunu şimdiye kadar neden düşünemediniz acaba... Cumali abim olsa kapıdan girer, iki adım sonra kasketi deldirirdi.

Cengiz, yalısı taranırken Akın'ı tanıyan ve ismini söyleyen Efsun'dan şüphelendi. Ammaaaaan bilmesin, Yamaç'ın bebesini ona karşı kullanmasın dedik.

Fakat Ogeday'ı öldürmeye teşebbüs ettiği için hemen kaçması gereken Çağatay, babasına son kozunu bu bilgi ile oynadı. Efsun'un Yamaç'tan hamile olduğunu babasına söyledi.

Cengiz de bunu öğrenince Efsun'u bildiğin rehin aldı. Artık geçmiş olsun, Yamaç ona tam gaz gelmeye niyetlense de elinde bir koz var.

Ama bu bile Yamaç'ı durduracak mı bilemiyoruz. Cengiz'in bir gecede bütün fabrikalarını patlattı, çoooook fena geliyorum dedi bile. Hem de yepyeni bir parça eşliğinde.

Bir yerli dizi için yapılmış en iyi parçalardan biri olabilir kesinlikle. Diziyi izlemeyenler de, özellikle Fuat hayranları dinlesin bunu.👇.

Gelelim bir diğer mevzumuza: Amca Cumali Koçovalı. Yaaaaaaa işte; uyuşturucu baronu ve Erdenet'in büyük düşmanı Halil İbrahim Bey'in, amca Cumali Koçovalı olduğunu bilmişiz.

Buyrun, bu karışık işi ilmek ilmek çözmüştük 👇

Çukur İzleyicisine Müjde: Amca Cumali'nin Kim Olduğunu Bulduk! - onedio.com
Çukur İzleyicisine Müjde: Amca Cumali'nin Kim Olduğunu Bulduk! - onedio.com

Geçmişe döndüğümüzde Kahraman'ın da her şeyi öğrendiğini, amcasının babasıyla yollarının ayrıldığını gördük. Hatta Yamaç'a verdiği yüzüğün aynısından amcasında da vardı.

Paşa bunu Kahraman'a anlatmış. Fakat ne olduysa Kahraman bu olayı hasıraltı etmiş ve herkesten saklamış. Çünkü günümüzde de Cumali bunun peşine yeni düşüyor.

Nedim de yıllardır uyuyan bu sırrı uyandırmak için sonunda Yamaç'a geldi. Ah dostlar, bu Cumali kesin Yamaç'ın babası, bizden demesi.

Yamaç'ın abilerine hiç benzememesi, amca ile aynı yüzüğü taşımaları ve Meliha'nın İdris'e Yamaç'la ilgili sır konusunda baskı yapması, hele hele bu sırrı Emmi'ye vermesi bizim düşüncemizi pekiştiriyor.

Bizim amca Cumali Koçovalı olarak görmek istediğimiz isim Şener Şen olur. Kim bilir belki, ne dersiniz?

Son haberimiz de Erdenet ailesinin bir diğer oğlu, Süreyya'dan olan Kulkan Erdenet ile ilgili.

Ailenin pavyoncusu, faydasızı, Cengiz'in tiksinti ile bahsettiği oğlu Kulkan'ı, Genco Özak canlandıracak.

Çağatay, Ogeday, Arık Böke ve Kulkan... Bu ailenin eski Türk ismi takıntısı bizi yoruyor.

Ama hala 106. bölümüyle bile heyecanlandırıyor Çukur. Ne düşünüyorsunuz, sizce sonraki bölümlerde ne olacak?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bulmayinlanbeniv3

"Bu ailenin eski Türk ismi takıntısı bizi yoruyor." O isimlerin Türk ismi olmaması geçtim, Türk ismi sandığın isimler sizi neden yoruyor? "Bizi" dediğin "siz" kimsiniz? Şu cümleyi ülkenin %90'ının sahip olduğu Arap isimleri için kursa biri orayı Mücahitler basar! Rojda, rojin, baran falan için dense zaten notoracism diye etiket çalışması yapılır! Bir haksızlık, zulüm ya da ırkçılık Türk'e karşı yapılınca "oyna devam". İki kişi eleştirmiş aşağıda, onlar da Türk'e duyulan "yorgunluk"u değil, isimlerin Türk ismi olmayışını eleştirmiş :)

the-wizard

leş dizi

muhammed-enes-aksoy

"Çağatay, Ogeday, Arık Böke ve Kulkan... Bu ailenin eski Türk ismi takıntısı bizi yoruyor." Bu cümle yanlış bunlar eski Türk isimleri değil paganist Moğol isimleridir.

selaminko

bunu yazmaya gelmiştim. Editör hayatında hiç Cengiz Han, Ögeday Han, Çağatay Hanlığı falan duymamış zaar.

bulmayinlanbeniv3

Eleştirdiğiniz nokta editörün Türk ismi sandığı isimlerden yorulması değil, Moğul isimlerini Türk ismi sanması yani? Aynı editörü ülkenin %90'ının sahip olduğu Arap isimleri yoruyor mu acaba? Ya da Baran, Rojin vb isimler?

pamukcupasagil

he aq duyar kasicilari buraya gelsin. polisiye izlesek seri katilleri mafya dizileri izlesek kabadayiligi pembe dizi izlesek ahlaksizligi cogaltiyoruz. bir bitmediniz aq

senkimsin

Şu diziyi izleyenlere üzülüyorum.

Görüş Bildir