Mısır'da Selefiler Parti Binası Bastı

 > -

Selefiler Parti Binası Bastı

Selefiler Parti Binası Bastı

MISIR'da anayasa referandumu için oy kullanma işlemleri devam ederken, Cumhurbaşkanı eski adaylarından Ebu İsmail taraftarı Selefiler Kahire'de Vefd Partisi'nin merkez binasını bastı.

Metin TURAN / KAHİRE,(DHA)

Yaşanan olaylarda iki kişi yaralandı. Başka bir grubun Kereme Parti merkezine saldırı girişimi ise güvenlik güçleri tarafından engellendi.

Yüzlerce Selefiden oluşan grup, Vefd Partisi binasına yürüdü. Kitle, parti merkezinin yanında bulunan partisiye ait Vefd gazetesi bahçesine girdi. Gazete binası ve bina önünde bulunan araçlara zarar verdiler. Parti merkezini basmak isteyen göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Yaşanan olaylarda 2 kişi yaralandı, çok sayıda araç zarar gördü. Çatışmanın ardından parti merkezine gelen partililer, parti merkezine akın etti. Vefd Partisi Başkanı Seyyid El Bedevi, düzenlediği basın toplantısında, "Eski Cumhurbaşkanı adaylarında Hezim Ebu İsmail taraftarları parti merkezimizi bastı. Olaylarda 2 çalışanımız yaralandı. Vefd Partisi'ni demokrasi yolundan kimse döndüremeyecek. Biz korkmadan yolumuzda yürümeye devam edeceğiz" dedi.

Selefiler'den başka bir grup ise aynı saatlerde Kahire'deki Mühendisin semtinde bulunan Kereme Parti merkezine saldırmak istedi. Güvenlik güçlerinin mudahelesi ile parti merkezine yaklaştırılmadı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Mısır
Görüş Bildir