Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Selahattin Demirtaş: 'Vebali AKP Milletvekillerinin Üzerinedir'

Anasayfa > Gündem

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, oylamaların bitiminden sonra açıklama yaptı:

''AKP içerisinde belli bir rahatsızlık olduğu anlaşılıyor. Bu soruşturmanın sağlıklı yürütülmediği, AKP ağırlıklı hazırlanan raporun AKP içinden de kabul görmediği anlaşılıyor. 

Bugün burada parlamento tarihi bir fırsatı kaçırdı bence. Yüce Divan yolu açılsaydı Türkiye'de rüşvet, yolsuzluk iddiası mevzusu sağlıklı bir rotaya oturacaktı. Hukuki bir süreç başlamış olacaktı. Bunun önünü tıkadılar. Vebali AKP milletvekillerinin üzerinedir. 

Bu tartışma burada bitmez, öyle görünüyor ki daha sürecek. Kamu vicdanında da bu mevzu tatmin olmadığı sürece AKP'nin yakasına yapışmış bir leke olarak kalacak. 

Parlamento üzerine düşen rolü oynamadı, çühkü halkın temsilcileri, milletin vekilleri burada. Millet bu işin soruşturulmasını arzu ediyordu.Parlamento ile halk arasında uyumsuzluk çıktı. Hükümetin parlamento üzerinde baskı oluşturduğu, sistemin yolsuzlukları örten bir görüntü verdiği görülmüştür.''

aljazeera

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?