Şehrin Göbeğinden Petrol Fışkırdı!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kanalizasyondan Fuel Oil Fışkırdı

Kanalizasyondan Fuel Oil Fışkırdı

YOZGAT’ta bir taksi durağı önünde bulunan kanalizasyon kuyusundan fuel-oil taştı.

Karatepe Mahallesi’nde bulunan Doğum Evi Taksi Durağı’nda çalışan taksi şoförleri sabah işbaşı yaptıklarında, durak önünde bulunan kanalizasyon kuyusu bacasının tıkandığını ve siyah renkli bir madde aktığını görünce Yozgat Belediyesi ilgililerine haber verdi. Gelen belediye ekipleri, kanalizasyondan fuel-oil taştığını tespit etti. Ekiplerin çalışması sonucu kanalizasyondaki tıkanıklık açıldı.

Belediye görevlileri, çevredeki kanalizasyon kapaklarını açarak kalorifer yakıtının nereden geldiğini tespit etmeye çalıştı. Belediye yetkilileri, Doğum Evi Hastanesi’nin kalorifer dairesinde yapılan temizlik çalışması sonucu kalorifer yakıtı olan fuel-oil atıklarının kanalizasyona karışmış olabileceğini söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

Şehrin Göbeğinden Petrol Fışkırdı!

Şehrin Göbeğinden Petrol Fışkırdı!

Yozgat'ın Karatepe Mahallesi'nde bir taksi durağının önünde bulunan kanalizasyon bacasından petrol fışkırdı. Şifa Taksi Durağı'nda çalışan taksi şoförleri, sabah işbaşı yaptıklarında, durak önünde bulunan kanalizasyon bacasının tıkandığını ve siyah renkli bir maddenin aktığını görüp Yozgat Belediyesi'ne haber verdi. Olay yerine gelen belediye ekipleri, kanalizasyondan taşan maddenin kalorifer yakıtı (fuel oil) olduğunu tespit etti. Ekiplerin çalışması sonucu kanalizasyondaki tıkanıklık açılarak sorun çözüldü. Taksi şoförleri, durak önündeki kanalizasyon bacasından akan kalorifer yakıtını görünce akıllarına Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın, Petrol Kralları filminin geldiğini belirterek, 'Kanalizasyon çukurundan sürekli koku geliyordu ancak ne olduğunu anlayamamıştık. Bu gün sabah kanalizasyondan petrol fışkırıyordu. Hemen belediye görevlilerine haber verdik. Vatandaş yakacak odun kömür bulamazken, vatandaşın vergileriyle alınan kalorifer yakıtının kanalizasyona boşaltılmasını hayretle karşılıyoruz. Bir an için petrol çıktı zannettik, Petrol Kralları filmi aklımıza geldi' dedi.

Yozgat Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Ali Şahin, kanalizasyonda meydana gelen tıkanıklığın giderildiğini belirterek, 'Bu bölgede konutlarda kalorifer yakıtı kullanılmıyor. Bu yakıtı sadece resmi kurumlar kullanıyor. Sorumluları tespit edilerek gerekli işlem uygulanacaktır' dedi. Belediye görevlileri, dışarı taşan fuel oilin nereden geldiğini tespit için tek tek kanalizasyon bacalarını kontrol etti. Daha sonra vatandaşlar dışarı taşan fuel oili yaktı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Yozgatolay
Görüş Bildir