Şehit Yakınlarından Öcalan'la Görüşmeye Destek

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Şehit Yakınlarından Öcalan'la Görüşmeye Destek

Şehit Yakınlarından Öcalan'la Görüşmeye Destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Ersin Güluçar, 30 yılı aşkın akan kanın durması için Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca olmadığını belirterek, "Bu görüşmeleri istemeyenin vatandaşlığından şüphe ederim" dedi.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nda Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yaparken 2001 yılında Diyarbakır kırsalında operasyon sırasında PKK ile girilen çatışmada dizinden vurulan Ersin Güluçar, bir süre tedavi gördü ancak diz kapağından vurulduğu için askerlik yapamayacak duruma geldiği için gazi oldu.

Gazi olduktan sonra da vatana hizmet etmeye devam eden Güluçar Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı oldu. Burada kendisi gibi gazi arkadaşları ve şehit yakınlarının hizmetine koşan Güluçar, son günlerde akan kanın durması için İmralı Cezaevi'nde yatan bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşmelere de olumlu bakıyor.

Güluçar, şehit aileleri ve gaziler olarak akan kanın durmasını istediklerini belirterek, "Ülkemizde 30 yılı aşkın terör olayları var ve bu terör olaylarında, vatan evlatlarımızı kaybettik, uzuvlarını kaybedip çok zor şartlar içinde yaşamını sürdüren gazilerimiz var.

Biz bu süreçte artık terör olaylarından dolayı sabahları şehit haberleriyle uyanmak istemiyoruz. Bundan ötürü artık kimle görüşeceklerse görüşsünler kimle ne yapacaklarsa yapıp, bu terörü biran önce bitirsinler. Tüm şehit aileleri ve gaziler olarak terörün bitmesi akan kanın durması için, biran önce birtakım adımların atılmasını istiyoruz. Artık ülkemizin terör belasını kazıması lazım. Devletin yetkilileri Öcalan ile görüşülmesi gerekiyorsa onunla görüşsünler. Bu kan bitecekse görüşsünler. Bizim olmasa olmazlarımıza, terörden dolayı gazi olan ve canını kaybeden şehit yakınlarımızın çizgilerine hassasiyet göstererek, rencide etmeden, bizlerin ödediği bedellere saygı göstererek, bundan sonraki kanın durması için biran önce görüşülüp, bitirilmesini istiyoruz" dedi.

"Ateş düştüğü yeri yakıyor" diyen Güluçar, "Bu acılarla hep biz yüzleşiyoruz. Biran önce terörün bitirtilip, terörün geride bıraktığı şehit eşinin, babasının, annesinin, çocuklarının, psikolojisinin düzeltilmesi için, hayata tutunması için bir takım projeler üretmemiz lazım" diye konuştu.

Öcalan ile görüşülmesinde bir sakınca görmediklerini ifade eden Güluçar, şöyle devam etti: "Çünkü, devletin istihbarat ekibi bir teröristle bile saatlerce görüşebiliyor. Alınan bilgilerle Mehmetçiğin şehit olmasının önüne geçiliyor. Bu olaya böyle bakıp polemik haline getirmemek lazım. Çünkü görüşülme sonucundaki bilgilerin değerlendirilmesi sonucu ülkemizdeki terör bitecek. Bence bu tür görüşmeleri istemeyenlerin vatandaşlığından şüphe etmek lazım. Eğer gerçekten insanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıysa, ülkede terörün bitmesini kalben istemesi lazımdır.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdanaDiyarbakırİmralıŞehitTerör
Görüş Bildir