Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şehit Askerden 15 Gün Önce Sitem ve Yürek Yakan Bir Soru: 'Acıyı Anlamanız İçin Şehidin Sizin Evden mi Çıkması Gerekiyor?'

 > -

Mardin'in Nusaybin İlçesi’ndeki operasyon sırasında yaralanan, tedavi gördüğü GATA’da şehit düşen ve dün toprağa verilen Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Karaman, bundan 15 gün önce sosyal medya hesabından şehit haberlerine olan duyarsızlığa sitem etmiş ve sormuş: 'Ne zaman bu hale geldik? Neden bu hale geldik? İçimiz acıyor soruyoruz. Acıyı anlamanız ve yaşamanız için şehidin sizin evden mi çıkması gerekiyor?'

Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Karaman

8 Nisan'da Mardin Nusaybin'de teröristlere yönelik operasyonda yaralanan Mustafa Karaman, 13 Nisan'da tedavi gördüğü GATA'da şehit oldu. Karaman'ın cenazesi, dün memleketi Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde toprağa verildi.

Karaman, memleketi Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde son yolculuğuna uğurlandı

Jandarma Uzman Onbaşı Mustafa Karaman'ın, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım bugün basına yansıdı.

Şehit haberleriyle ilgili duyarsızlığa sitem eden Karaman, 31 Mart tarihindeki paylaşımında şu ifadelere yer vermiş:

'İçimiz acıyor, soruyoruz'...

Yine mi şehit haberi? İçim şişti kanalı değiştir...
Şehit haberleri görünce dayanamıyorum çok üzülüyorum o yüzden kanalı değiştiriyorum...
Yine mi şehit haberi bıktık yaa..
Ölüm bu işin kaderinde var bunun için para alıyorlar... 
Şehit varsa ne yapalım, benim için mi öldü?
 Bırak kaç şehit olduğunu kaç terörist öldürmüş bizimkiler?
Şehit verilince Facebook’ta süslü sözler paylaşıp vatan millet Sakarya diyorlar, sonra vur patlasın çal oynasın yapıyorlar. Mahalleye şehit gelmiş, şehit evinin karşısındaki binada sazlı sözlü düğün var, umurunda mı kendine saygısı yok ki şehide olsun, devam eğlenmeye. 
Şimdi bize kızacaksınız ama ne acıdır ki ne yazıktır ki bu yorumlara ve yapılanlara şahit oluyoruz.Ne zaman bu hale geldik? Neden bu hale geldik? İçimiz acıyor soruyoruz. Acı hepimizin acısı, şehit hepimizin şehidi. İllaki acıyı anlamanız ve yaşamanız için şehidin sizin evden mi çıkması gerekiyor?"

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ÇorumFacebookKaramanMardinSakaryaŞehitSosyal Medya
Görüş Bildir