Şehit Aileleri Bilirkişi Raporu İstiyor

 > -

Şehit Aileleri Bilirkişi Raporu İstiyor

Afyonkarahisar’da geçen yıl 25 askerin şehit düştüğü cephanelik patlamasıyla ilgili dava 18 Haziran 2013 günü Eskişehir 1. Hava Kuvveti Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde görülmeye başlanacak.

Ancak, aileler olaya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporuna tepkili. Bir el bombasının sandığın üzerine düşerek bir cephaneliği havaya uçurması tezini kabul etmeyen mağdur ailelerin avukatları, bu nedenle ilk duruşmada yeni bilirkişi raporu isteyecek.

Davaya ilişkin Ortadoğu Teknik Üniversitesi, TSK ve Emniyet’te görevli bomba uzmanlarının olaya ilişkin bir bilirkişi raporu hazırladığını söyleyen şehit ailelerin avukatı Altan Ulutaş, “Üç birimden bomba uzmanlarınca hazırlanan bu bilirkişi raporu hem şehit ailelerini hem de bizi çok tatmin etmedi. Bizler ve aileler, bu patlamanın gerçek sebebini öğrenmek, ortaya çıkarmak istiyoruz.” diye konuştu. Bu nedenle ilk duruşmada, yeni bir bilirkişi raporu isteyeceklerini dile getiren Ulutaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha kapsamlı, daha içerikli bir bilirkişi raporu hazırlanmalı. Ayrıca bizce kovuşturmanın da geliştirilmesi lazım. Aynı zamanda yeni ve kapsamlı delillerin bulunması gerekiyor.”

MEHMET KURU - Zaman

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AfyonEskişehirŞehitTürk Silahlı Kuvvetleri
Görüş Bildir