Şehir Efsanesi Olup İbret Vermek Yerine Ciddi Ciddi Yaşanmayı Seçmiş Pek Acayip 15 Olay

-

Gündelik hayatta sıradan sayılabilecek şeylere şaşırmaktan vazgeçseniz iyi olur. Zira bu olaylar tam olarak şaşırmanız için yaşanmışa benziyor.

1. Aerosmith'in vokalisti Steven Tyler, 1984'te radyodan grubun eski bir şarkısını duymuş, fakat uyuşturucu kaynaklı hafıza sorunları nedeniyle şarkıyı hatırlayamamış. Sonra da grubun geri kalanına gidip "Hey, şu şarkıyı yorumlayıp albüme koyalım mı?" teklifinde bulunmuş.

Gitarist Joe Perry de "Manyak mısın olm, bu şarkı zaten bizim." demiş tabii ki.

2. Aynı zamanda bir hapishane olan Rikers adasına 1957 yılında bir uçak düşmüş. 57 mahkum hayatlarını tehlikeye atarak kurtulanlara yardım etmiş. Bu mahkumlar sonrasında cezai indirim almış, ya da serbest bırakılmış.

3. Bic marka klasik tükenmez kalem, ilk satışa çıktığı 1959 yılından bu yana 19 cent'e satılıyormuş. Enflasyona rağmen 57 yıldır fiyatı hiç değişmemiş.

4. 1679'da İngiliz parlamentosundaki bir oylamada, şişman bir lordun oyu komiklik olsun diye 10 oy sayılmış. Sonradan bu yapılan unutulmuş ve yasa meclisten geçmiş.

5. Magic The Gathering kart oyunun yaratıcısı Richard Garfield, ABD Başkanı James Garfield'ın torununun torunuymuş.

Magic The Gathering kart oyunun yaratıcısı Richard Garfield, ABD Başkanı James Garfield'ın torununun torunuymuş.
Magic The Gathering kart oyunun yaratıcısı Richard Garfield, ABD Başkanı James Garfield'ın torununun torunuymuş.

6. Sinek öldürücüler her bir sineği telef ettiğinde etrafa o sineğin mikro boyuttaki parçalarını püskürtüyormuş. Bu da çevredeki insanların sağlığını ciddi anlamda bozabilecek bakteriler ve virüsler anlamına geliyormuş tabii.

7. İsviçre çakılarıyla ünlü Victorinox markası, 11 Eylül saldırılarının ardından %40 oranında değer kaybetmiş. Buna rağmen tek bir işçisini dahi işten çıkarmamış.

8. Obsidyen bıçaklar o kadar keskinmiş ki, hücresel boyutta kesimler yapabiliyormuş. Daha az kalıcı yaralar bıraktığı için de bazı medikal müdahalede bu tarz neşterler kullanılıyormuş.

9. Bir defa ABD başkanı olan biri, bir daha trafikte araç kullanamaz.

10. Afgan kralı halka seslenirken, dinin başörtüsü konusunda herhangi bir emri olmadığını vurgulamış. Bu konuşmanın hemen ardından İran kraliçesi Soraya, herkesin ortasında birden başörtüsünü çıkarmış.

11. "Google'lamak" deyimi popüler kültürde ilk defa 2002 yılında, Buffy the Vampire Slayer dizisinde kendine yer bulmuş.

12. Üç yıl önce California'daki bir huzurevi işletmecileri, mülkü tamamen terk edip tüm yaşlıları orta yerde bırakmış. Fakat orada çalışan bir aşçı ve hademe gönüllü olarak kalıp hiçbir ücret almadan insanlara bakmaya devam etmiş.

13. ABD'nin en önemli generallerinden olan Smedley Butler'ın bir itirafına göre, görevdeyken bir grup zengin işadamı ona gelip bir darbe yapmasını istemiş. Başkanı koltuğundan edip faşist bir iktidar kurmak için!

14. Pankek, insanlık tarihinin en eski yemeklerinden biriymiş. Neredeyse her dünya mutfağı onun bir versiyonuna sahipmiş.

15. Bugüne kadar en çok satılan 10 telefon modelinden 8'i Nokia'ya aitmiş.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tillo-evliyatti

sırf başlığı anlayamadığım için içeriğe bakarsam anlarım belki diye girip baktım.

lauren

#15 nerdee nereye ey nokia

den_den_mushi_

7'nin nesi acayip?

marvel_1william

Neden eski başkanlar araç kullanamıyor ki ne saçma

ali-yesiloglu

Onun bildiği sırları sen bilsen sana da kullandırmazlar :)

kurumi-kumamakura

içerik güzel ilginçte şu başlığı anlayana kadar beynim uyuştu

rain-forest

kardeş sen en azından anlamışsın ben hala anlamadım jdkasjhsjd

kurumi-kumamakura

işte şehir efsanesi değilmiş gerçekten varmış yukardakiler mnbcmnxc illa havalı bi başlık yazıcam diye saçmalıyorlar bazen

rain-forest

şuan jeton düştü ddksalşdjad teşekkürler açıklama için

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriDarbeDeepMindFacebookİngiltereİranİsviçreUyuşturucuolayonedio
Görüş Bildir