Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sedef Kabaş Polise Mukavemet Davasından Beraat Etti

Anasayfa > Gündem

17 Aralık soruşturması için verilen takipsizlik kararını eleştiren tweet’i nedeniyle evi basılarak gözaltına alınan ve 5 yıla kadar hapsi istenen gazeteci Sedef Kabaş, evine gelen polislere mukavemet ettiği iddiasıyla açılan davada beraat etti.

Gazeteci Sedef Kabaş'ın, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'na yönelik attığı tweet nedeniyle evine arama yapmaya gelen polislere hakaret ettiği ve direndiği gerekçesiyle yargılandığı dava ilk duruşmada karara bağlandı.

Mahkeme,  'Kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret' ve 'Kamu görevlisine karşı görevi yaptırmamak için direnme' suçlarından yargılanan Sedef Kabaş'ın, suçunun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle bu suçlardan ayrı ayrı beraatine karar verdi. 

İddianamede Kabaş'ın 'Direnme' ve 'Hakaret' suçlarından 1 yıl 8 aydan, 5 yıl 4 aya kadar hapsi isteniyordu. Sedef Kabaş davanın ardından adliye önünde yaptığı açıklamada 'Türk adaletine güveniyorum. Güvenmeye de devam edeceğim' dedi.  

CHA ve DHA 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?