Sedat Peker'le Videoları Düşen Gazeteci Hadi Özışık'ın Kim Olduğunu Hatırlatacak Vahim Ötesi İşleri

1.8bPAYLAŞIM

Bütün bunları yapmak nasıl bir gazetecilik işi Hadi Özışık?

Bugün gündemdeki isim gazeteci Hadi Özışık ve kardeşi Süleyman Özışık. Peki kimdir Hadi Özışık ve Süleyman Özışık, adları neden bu kadar çok geçiyor? Hadi Bey aslında İnternethaber yayın grubunun yönetim kurulu başkanı ama durum o kadar sıradan değil.

Sedat Peker'in dün yayınladığı videoda Hadi Özışık'la olan facetime görüşmesi vardı. Videoda Sedat Peker, Süleyman Soylu'nun kendisine uyguladığı ambargodan bahsederken Hadi Özışık'ın ise kendisine hak verdiği görülüyor. Bu arada Süleyman Özışık'ın da Süleyman Soylu talimatıyla Sedat Peker'in yanına görüşmeye gittiği iddia ediliyor.

Bu videonun ardından Süleyman Soylu, "arabuluculuk" iddiasını yalanladı. Soylu, Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini açıkladı. Bakan, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

Hadi Özışık'ın da resmi Twitter hesabından Süleyman Soylu'dan özür dilemesi gecikmedi.

Peki bu olaylardan önce Özışık'la ilgili neler gündeme gelmişti medyada? Onlardan bir kısmını şu şekilde özet geçebiliriz. Örneğin oğlunun düğününe üst düzey hükümet yetkililerinin katılması epey konuşulmuştu. Kendisi hükümete yakın bir gazeteci olarak biliniyor çünkü.

"Çiftin nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanı sıra TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, AK Parti" Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Ciner Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Tekdağ yaptı.

Ancak diğer gündem konuları bu düğün kadar gözardı edilebilir değil. Örneğin Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'a kumpas kurulmasıyla ilgili çok ciddi bir iddia var Özışık kardeşlerle ilgili.

İlginçtir, yandaş isim Fatih Tezcan bile bu kumpasla ilgili bir video sohbetini de yayınlamıştı.

Bitmedi, bitmiyor. FETÖ'cü gazeteci Mehmet Baransu ile birlikte çektirdiği fotoğrafı da Twitter hesabından böyle yayınlamıştı.

Başka ne var, onlara bir bakalım. YouTube kanalından özellikle Mansur Yavaş ile ilgili sistematik karalama kampanyası yapması da en bilinen özelliklerinden.

Sadece Mansur Yavaş için değil, Meral Akşener için de bu tür iddiaları konuşmak konusunda da oldukça gayretli.

Sanatçı Halil Sezai'nin komşusuyla yaptığı kavga videosunu kesilmiş haliyle yayınlayıp, sanatçıyı din üzerinden hedef göstermesi de yine Hadi Özışık'la ilgili vahim iddialardan.

Fakat Özışık'ın en vahim işlerinden biri de Gezi döneminde yaptığı bu haber olabilir. Haberde yaşlı bir kadına Geziciler'in dayak attığı, hatta ve hatta cinsel saldırıda bulunduğunu ima eden bir görsel yer aldı. Özışık, beklediği infial gerçekleşmediğinden olsa gerek bu haberi kısa süre sonra sildi. Fakat unutuldu mu? Unutulmadı...

Fotoğrafın aslını bilmek ister misiniz? Okuyalım o zaman...

Hadi Özışık, arabuluculuk iddialarıyla ilgili Cüneyt Özdemir'e "Aracılık yaptıysam namussuzum, şerefsizim, haysiyetsizim, alçağım" şeklinde konuşmuştu.

Sedat Peker, Soylu ile Arasında Aracılık Yaptığı İddiasını Yalanlayan Özışık ile Görüşmesini Paylaştı - onedio.com
Sedat Peker, Soylu ile Arasında Aracılık Yaptığı İddiasını Yalanlayan Özışık ile Görüşmesini Paylaştı - onedio.com
Sedat Peker'in İfşa Ettiği Hadi Özışık: 'Süleyman Soylu'nun Görüşmeden Haberi Yoktu' - onedio.com
Sedat Peker'in İfşa Ettiği Hadi Özışık: 'Süleyman Soylu'nun Görüşmeden Haberi Yoktu' - onedio.com
Soylu: 'Hadi ve Süleyman Özışık Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağım' - onedio.com
Soylu: 'Hadi ve Süleyman Özışık Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacağım' - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hamsi-bogart

HEPSİ BİRBİRİNDEN BOZUK, SİKİP ÇOĞALTMIŞLAR SANKİ

oya-ince

Eh menfaatler karşı karşıya geldiğinde karşılıklı pislik atma hikayelerine yabancı değiliz....Nefretle ve ibretle izlemedeyiz.....

ismailkirez

net bir şekilde haksızlık yapan birinin karşısı hariç, hangi konumda durursan dur, bir noktada sen de zarar görüyorsun. herkes kendini kurtarmaya çalışıyor. daha güçsüz olan daha büyük cezadan korkup mesuliyet benim deyip karakter kasıyor.

can_can

İstediğimiz kadar kufredelim bu solucan (ve bunun gibi diğerleri) zerre utanmadan piyasada olmaya devam edecek ve en kötüsü malum tayfa bunları yine adam yerine koymaya devam edecek..

deliboran

Adamlar ailecek şerefsizmiş amk!

Görüş Bildir