Sedat Peker'den Çok Önce: İnci Baba Kimdir? Filiz Akın'ı Neden Bıçaklattırdı?

4.3bPAYLAŞIM

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük mafya babaları arasında yer alan Mehmet Nabi İnciler'i ve Filiz Akın'ı neden bıçaklattığını sizler için araştırdık.

Kaynak: https://bilgidevi.com/inci-baba-mehmet-n...

Piyasada Urfalı olduğu bilinen Mehmet Nabi İnciler, aslen Mardinlidir.

1938 yılında Mardin'in Derik ilçesinde doğan Mehmet Nabi İnciler'in asıl mesleği müteahhitliktir.

Piyasada Urfalı olarak bilinmesinin sebebi üç yaşındayken ailesinin Urfa'ya göç etmesi ile alaka olsa gerek.

İnciler, yapmış olduğu bir röportajda on iki yaşına kadar sokaklarda simit sattığını hatta simitleri satamayınca geceleri bir caminin deposunda bulunan tabutun içinde uyuduğunu söylemiştir. Yine aynı röportajında, on iki yaşına kadar ayakkabısının olmadığını dile getirmiştir.

Mehmet Nabi İnciler, gençlik yıllarında Urfa'dan ayrılmış ve Ankara'ya gelmiştir. Hayatı boyunca çoğu büyük faaliyetini Ankara'da gerçekleştirmiştir. İcraatlarından dolayı kendisine İnci Baba lakabını vermişlerdir.

Hatta ünü ülkemizin sınırlarını aşmış, ismi Papa suikastına karışmış ancak bu konuyla ilgili bir kanıta rastlanılmamıştır.

Olayın ardından İngiliz basını yapmış olduğu haberlerde kendisine yer vermiş, ondan ''Robin Hood'' diye bahsedilmiş ve zenginden alıp fakire dağıtan mafya diye anlatılmıştır.

Tüm bunlara ek olarak Mehmet Nabi İnciler, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve sanatçı Yılmaz Güney ile sıkı dostluğuyla da bilinir.

Mehmet Nabi İnciler'in evinde leopar beslediği de bir diğer bilinenler arasındadır.

Erkek olanın ismi ''Jr'', dişi olanın ismi ise ''Sue Allen'' imiş.

Mehmet Nabi İnciler'in ülkemizde herkes tarafından tanınmasının ve bir dönem gündeme oturmasının diğer sebebi ise sanatçı Filiz Akın'ı bıçaklattığı iddiasıdır.

Olayın başlangıcı ise hâlen netlik kazanmamıştır. Söylentilere göre dönemin paparazileri, Filiz Akın ile Mehmet Nabi İnciler'in birlikte oldukları haberlerini yazmıştı.

Fakat Filiz Akın çevresine haberlerin yalan olduğunu söylemişti ve İnci Baba hakkında ''Dünyada tek erkek o kalsa ona yine bakmam'' gibi sert sözler kullanmıştı.

Tabii bu sözler kulaktan kulağa yayılmış, İnciler'e kadar ulaşmıştı. Söylemler ortaya çıktıktan bir hafta sonra, İzmir fuarı çıkışında Filiz Akın bir genç tarafından bıçaklandı.

Ancak genç yapılan tüm soruşturmalarda olayı tamamen kendi isteğiyle yaptığını belirtmiştir.

Dönemin paparazileri konuyu İnciler'in üzerine yıkarak aylarca olayın medyada kalmasını sağladılar. Fakat bu konu hiçbir şekilde netlik kazanmadan hafızalardaki yerini almaya devam ediyor.

İlgini çekebilir. 👍

Yeraltı Dünyasının En Eski ve En Karanlık Suç Organizasyonu: Sicilya Mafyası - onedio.com
Yeraltı Dünyasının En Eski ve En Karanlık Suç Organizasyonu: Sicilya Mafyası - onedio.com
İtalyan Mafyaları Filmlere Özgü Değil! İnanılmaz Suçlara Bulaşan En Azılı Mafya Babaları - onedio.com
İtalyan Mafyaları Filmlere Özgü Değil! İnanılmaz Suçlara Bulaşan En Azılı Mafya Babaları - onedio.com
7 Yıl Boyunca Gizlenip Daha Sonra Açtığı Youtube Kanalı Yüzünden Yakalanan İtalyan Mafya Babası - onedio.com
7 Yıl Boyunca Gizlenip Daha Sonra Açtığı Youtube Kanalı Yüzünden Yakalanan İtalyan Mafya Babası - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kerem_akman

Kendisi teyzemin kocasının yakın arkadaşı idi zamanında..hey gidi hey..

artankara

Üniversitedeyken bizim bölümün müteahhidinin bu olduğunu öğrenmiştik o zaman deprem korkusuyla binaların depreme dayanıklılık etütleri yapılıyordu gelen mühendislere bina dayanır mı diye sormuştuk onlarda depremden korkmanıza gerek yok adam öyle dandik bina yapmış ki depreme gerek kalmadan kendi yıkılır demişlerdi.

kanlikontik

gidip bir gereksizi "mafya babası" adı altında yüceltmeniz yetmiyor gibi her gün kadına şiddete hayır derken tutup da bı kadına zarar veren adi bir varlığın reklamını yapiyorsunuz Allah bu onedio editörlerine akıl versin başka bişe demiyorum

burcakk222

Off harbi bıktık artık nerde çakal çukal kaba kuvvet seven adam var ülkenin gündeminde o oluyor. Kim bunlar allah aşkına yok mu bilim milim ülkemize hayrı dokunmuş beyefendi hanımefendi çağdaş insanlar onları haber yapın

Görüş Bildir