Görüş Bildir

Sedat Peker'den Can Dündar'a: 'Benim Gibi Biri Cumhurbaşkanı Olursa Sizin Gibileri Asacaktır'

Anasayfa > Gündem

Geçtiğimiz günlerde ‘Barış İçin Akademisyenler’in kanında duş almak istediğini söyleyen Sedat Peker bu kez de MİT TIR’ları haberi nedeniyle hapiste bulunan gazeteci Can Dündar’ı idamla tehdit etti ve 'Yatın kalkın Erdoğan’a dua edin. Benim gibi düşünen biri cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse sizlerin asılması olacaktır' dedi.

Dündar iki gün önce köşesinde “Keşke katil olsaymışız. Sadece kalemi ele alıp yazı yazdığımız, haber yaptığımız için tutukluyuz ve iki kez müebbet cezamız isteniyor ya… Kimler tutuksuz yargılanıyor, diye merak ettim” diyerek Peker’i işaret etmişti.

'Yatın kalkın Erdoğan’a dua edin'

'Yatın kalkın Erdoğan’a dua edin'

Çete liderliğinden hüküm giymiş Peker, Dündar’ı ve MİT TIR’ları operasyonunda adı geçenleri asmakla tehdit etti ve Peker “Yatın kalkın Erdoğan’a dua edin. Benim gibi düşünen biri cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse sizlerin asılması olacaktır.” dedi.

Peker'in bugün kişisel internet sitesinde yayınlanan 'Can Dündar ve avanesi, siz yatın kalkın Erdoğan'a dua edin' başlıklı yazısından bazı bölümler şöyle: 

“Senin gibi paralel yapının diğer sadık maşaları bile benim için en fazla suç örgütü lideridir diyebildiler. Sen ise vatan hainliğiden yargılanan birisin. Yani ülkene, milletine, tüm kutsal değerlerine ihanet etmekten yargılanıyorsun. Benim ismimin herhangi bir kriminal suçluyla karşılaştırılmasına belki tahammül edebilirim. Ancak vatan hainliğinden yargılanan birisiyle kıyaslanmayı hiç kusura bakma ama kendime zul kabul ederim.

‘Bana büyük bir medya grubu kurdurtmayın’

‘Bana büyük bir medya grubu kurdurtmayın’

Sizi kibar bir şekilde uyarmak istiyorum. Bana karşı adil olmayan bu davranışlarınıza devam ederseniz; bu işin sonunda beni de basın sektörüne çok hızlı bir şekilde dahil ettirirsiniz. Sadece kişisel sayfalarımla bile sizinle baş edebiliyorken, bir de büyük bir basın grubu oluşturarak sizi nasıl rezil edeceğimi isterseniz bence bir daha düşünün.

Çünkü benim gibi düşünen on milyonlarca insandan bir tanesi cumhurbaşkanı olursa ilk işi idamın geri getirilmesi, ikinci işiyse Bayırbucak’ta şehit olan çocuklara ve bebeklere misilleme olarak sizlerin asılması olacaktır.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
126
42
14
7
7
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Pasif Kullanıcı

Ekşi sözlükte gördüğüm en güzel yorum: Ülkede bir adam var, kendi kendine kurtlar vadisi oynuyor ve kimse "sen ne yapıyosun" demiyor.

Pasif Kullanıcı

Aha Cumhurbaskani'nin mafya dan sorumlu basdanismani yine basin aciklamasi yapmis ...