Sedat Peker: 'Çeçenlere Moskova'da Bombalı Eylem Yaptıralım'

 > -

Sedat Peker, Ankara saldırısından sonra yayımladığı yazıda "İstihbaratımız Çeçen mücahitleri Moskova'da bombalı eylemler yapabilmesi için eğitmeli" ifadelerini kullandı.

1 Kasım seçimi öncesi  Rize'de yaptığı mitingde söylediği "Oluk oluk kan akacak" sözlerinin ardından "Bu suça ortak olmayacağız" bildirisine imza atan akademisyenlere de aynı sözleri tekrarlayan suç örgütü lideri  Sedat Peker,  Ankara'daki saldırıya ilişkin kişisel internet sitesinden yayımladığı yazıda "Rus istihbarat servisinin PKK ve PYD militanlarını daha profesyonel bombalı eylemler yapabilmeleri için eğittiği gibi bizim istihbaratımız da Çeçen mücahitleri eğitmeli ve de  Moskova'nın göbeğinde eylem yapabilmelerini sağlamalıdır" dedi.

Peker kendi internet sitesi üzerinden yayınladığı yeni yazısından dikkat çeken bölümler şu şekilde;

"Rus istihbarat servisinin PKK ve PYD militanlarını daha profesyonel bombalı eylemler yapabilmeleri için eğittiği gibi bizim istihbaratımızda Çeçen mücahitleri eğitmeli ve de Moskova'nın göbeğinde eylem yapabilmelerini sağlamalıdır. (Ve tabi ki bu eylemlerden sonra ilk üzüntüsünü bildiren ülkede biz olmalıyız.  Kızılay'daki patlamadan hemen sonra Rusya'nın bize yaptığı iğrençlik gibi.)

Ayrıca PKK militanlarında ele geçirilen Rus malı zırh delici ve bunun gibi gelişmiş silahların tamamı resmi tutanaklarda imha edilmiş gibi gösterilmeli ancak aslında Çeçen direnişçilere teslim edilmelidir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir