Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Saros Körfezi'nde "Sıfır Atık Mavi" Seferberliği Başlatılacak

0PAYLAŞIM

Saros Körfezi'nde "Sıfır Atık Mavi" Seferberliği Başlatılacak

EDİRNE Anadolu Ajansı - Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda Edirne ile Çanakkale hudutlarında yer alan Saros Körfezi'nde "Sıfır Atık Mavi" seferberliği" başlatılacak.

Edirne Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, "Trakya'nın incisi" Saros Körfezi'nde Sıfır Atık Projesi ile alakalı çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Körfezde muhtelif mevkilerde dalış noktalarının olduğunu belirten Helvacıoğlu, "Etraf ve Şehircilik Bakanımız sayın Murat Müessese, sıfır atık mevzusuna hassasiyetle yanaşıyor. Biz de bu istikamette çalışmalar yapıyoruz. Sahillerimiz ve denizlerdeki atıkların bir araya gelmesi emeliyle Sıfır Atık Mavi hareketi başlatacağız." dedi.

Helvacıoğlu, özellikle İbrice Limanı mevkisi ve Erikli sahilinde çalışma yapacaklarını anlatarak, "Tabiatımızı gözetmek zorundayız. Saros Körfezi 70 kmlik büyük bir alan. Erikli ve Yayla sahillerimizde bu çalışmayı dalgıçlarımızla reelleştirdikten sonra Valiliğimizin koordinasyonunda Vurdumduymaz ve öbür sahil şeritlerinde de uygulanabilir. Saros Körfezi'nin tutkunu dalgıçlarımıza gelecek hafta çağrıda bulunacağız. Körfezimizi denizlerimizi hayalet ağlar ile öbür deniz çöplerine temizleteceğiz." ifadesini kullandı.

Etraf ve Şehircilik Bakanlığının sıfır atık mevzusunda etrafa duyarlı misal çalışmalar reelleştirdiğini vurgulayan Helvacıoğlu, şunları kaydoldu:

"Hep beraber etrafı gözetmemiz gerekiyor. İlçemizde 2020 başından itibaren 670 ton 810 kilo kağıt, 39 ton 390 kilo plastik ve 730 kilo metal atığı geri dönüşüme kazandırdık. Toplam 710 ton 930 kilo atığı geri dönüşüme kazandırmış olduk. Bu çalışmalarımıza Saros Körfezimizi de ilave edeceğiz. Günübirlik tatil için körfezimizi ziyaret edenlerden rica ediyoruz. Bu sezon kamyonlarca çöp topladık. Lütfen çöpleri tabiata atmayın."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir