Şarkılarıyla 'Uyuşturucuyu Özendirmek' Suçundan Cezaevinde Tutuklu Bulunan Ezhel'den Mektup Var!

-

Cezaevinde tutuklu bulunan Ezhel'in yazdığı mektup, resmi Instagram hesabından yayınlandı. Bakalım neler demiş Ezhel?

Ezhel'in tutuklanmasıyla ilgili detaylı habere buradan ulaşabailirsiniz.

Ünlü Rapçi Ezhel 'Uyuşturucu Kullanımını Özendirmek' Suçlamasıyla Tutuklandı - onedio.com
Ünlü Rapçi Ezhel 'Uyuşturucu Kullanımını Özendirmek' Suçlamasıyla Tutuklandı - onedio.com

Ezhel cezaevine girdikten sonra ünlülerden de destek mesajları almıştı. Şimdi gelin mektubunda neler yazdıklarına bakalım:

Şarkılarıyla 'Uyuşturucu Kullanımını Özendirmek' Suçundan Tutuklanan Ezhel'e Ünlülerden Destek Var! - onedio.com
Şarkılarıyla 'Uyuşturucu Kullanımını Özendirmek' Suçundan Tutuklanan Ezhel'e Ünlülerden Destek Var! - onedio.com

"Sevgi ve barış ile... Ailem, gardaşlarım, dostlarım, sevenlerim. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Varlığınız bana güç veriyor. Güzel kalplerinizden öpüyorum.

Ben gayet iyiyim. Sağolsunlar, burada da beni dinleyen, bilen arkadaşlar var. Onlar da çok yardımcı oldular. Onlara da çok teşekkür etmek isterim. Umarım dostluğumuz daim olur.

Müptezhel albümünün ilk doğum gününde koğuşuma geçtim. Çok enteresan tesadüfler yaşadım. Hikayelerimi sizlerle, yeni şarkılarımla paylaşmayı çok isterim. Gelir gelmez bağlamaya sarıldım.

Burası gerçekten ilginç bir koğuş. İnşaat işçisi de var, Amerika'da mühendislik bitirmiş insan da. Varoş hikayeleri ve entelektüel tartışmalar bir arada.

Nedendir bilmiyorum, mapusluktan mı, duyduğum her şiir, dinlediğim her türkü, bugüne kadar duyduğum en güzelleriymiş gibi geliyor.

Hayatın insanlara neler yapabildiği ve yaptırabileceği beni her an şaşırtıyor. Tek diyebileceğim, aldığınız her nefesin değerini bilin.

Moralimi bozan şeylere de değinmek istiyorum. Gelir gelmez tüm gazetelerde ve haberlerde kendimi gördüm. Akşam Kadıköy'de yapılan operasyonla göz altına alınmışım.

Şimdi buraya okkalı bir küfür etmek isterdim. :) Ama bu benim ilk cezaevi mektubum. Herkes bilsin isterim ki, polis beni ifadeye çağırdı ve sonraki sabah başım dik, gönlüm rahat bir şekilde Vatan Emniyet'e şahsen ifade vermeye gittim.

Beni bir kaçak ve korkak gibi gösteren tüm medyayı kınıyorum. Bunun dışında destek olan haberlere de rastladım. :) Teşekkür ediyorum.

İkinci olarak Vatan Emniyet'e ifade verebilmem için bana Baro'nun atadığı avukat hanıma yazıklar olsun.

Nasıl olsa ifade verip giderim diye düşündüğüm için özel avukatımı çağırmadım. Bu hanım benimle "Bana ne, benim ne işim var!" diyerek adliyeye bile gelmedi.

Sağolsun, geç kaldık ve Baro bana yeni avukat atayabilene kadar saatler geçti. Buna rağmen avukat hanım televizyona çıkıp, avukatımmış gibi garip garip konuşuyor.

Ah şu 15 dakikalığına da olsa şöhret olma merakınız! Herkes bilsin!

Üçüncü olarak tutuklanmama sebep olan, beni BİMER'e şikayet eden kişiye sesleniyorum: Ben size ne yaptım? Kendimi geçtim, sizi bir anayı ağlatmanın vicdanıyla baş başa bırakıyorum.

Bugy, Efe, can kardeşlerim! Sizi özlüyorum. Çıktığımda yakalım piyasayı!

KOVL! Rıza Abim ve tüm Stageart ailesi! İyi ki varsınız. Sabırla daha güzel günlere!

Kurban olduğum canım annem. Bir tanem! Kim bilir nasılsın? Hep aklımdasın. Seni düşündükçe gözlerim doluyor. Beni merak etme, ben çok iyiyim.

Biz neler gördük canım anam, bunları da atlatırız. Mutlu ol, bana yeter. Oğlun dimdik, sapasağlam. Dayıma çok selam, onu çok öpüyorum.

Maltepe Cezaevi L1 C6 koğuşu başta olmak üzere bütün kader mahkumlarına sabırlar dilerim.

Kahrolsun sansür, yaşasın tam bağımsız rap! Dünyanın tüm güzellikleri sizinle olsun..."

Sercan "Ezhel" İpekçioğlu

Ezhel'in kendi el yazısıyla yazdığı mektubun orijinalleri de böyle

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yaren-kocaoglu1

şarkılara sansür koyulur olur biter ülkede tecavüz hayvan cinayetleri yaşanıyoken gidipte şarkıya 10 yıl hapis diyosunuz

csa

Yorumlarda Ezhel alehine saçmalayan salaklar bittiğinde bu ülkede bir gelişmişlik düzeyinden bahsedebileceğiz. Hayatında rap dinlememiş. Hiç bu işin nasıl yapıldığını asıl insanların sevdiği tutulduğu rap müziğin nasıl olduğunu bilmeyen adamlar gelmiş konuşuyor. Bir şarkı herhangi bir filmden farksızdır. Bir filmde uyuşturucu, katliam, savaş bilmem ne izleyebiliyorsan bir şarkıda da bunları dinleyebilirsin. Dünyanın en büyük rapçisi gelmiş geçmiş bu tarz hikayeleriyle ünlendi Amerika'da hatta. (Eminem). Bir okuyun şarkılarındaki sözleri bakalım neler neler var. Ezhel ot bile kullanmıyor olabilir normalde. Bir rapçinin herhangi birşeyden bahsetmesi demek onun gerçek olduğu anlamına gelmez...

sema-takumi

oluyoruz çıkıntı çünkü sıfır sıkıntı salın lan bebeyi

hicviye-naziri

Ya tamam düşünce özgürlüğü falan, asla karşı değilim. Şarkıda kullanılan sözlerden dolayı hapis de yatmasın insanlar, eyvallah bence de öyle. Ama bu dramatize etme nedir olayı bu kadar ya..yok yiğit anam, çilekeş anam..mapusluktan mıdır bilinmez..ulan kaç gündür içerdesin, hüküm mü giydin bi dur ya, nedir bu tripler bu kadar abartacak. Altı üstü tutuklusun.

ercy

Önüne gelen "ben rapçiyim" derse olacağı bu! Yener Çevik, Dr.Fuchs, Killa Hakan, Ayben, Fuat, Sagopa Kajmer, Ceza, Erci-E(favorim), Kabus Kerim, İnceEfe... Bu adamlar da rap yaptı yıllarca, hiç bu bebe kadar konuşulmadı! Hiçbiri de hapse atılmadı. Demek ki Türkçe rap yapmanın da bir raconu var! Öyle olmaz, böyle olur: işte Yener Çevik! Zamanında liseli gençleri uyarmak için yazdığı şarkı:

burak-beyhatun1

Hani mode xl nerde

ercy

unutmuşum :)

Görüş Bildir