'Baykal' Dedik, 'Ömür Boyu Kal' Demedik

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sarıgül: 'Baykal' Dedik, 'Ömür Boyu Kal' Demedik

Sarıgül: 'Baykal' Dedik, 'Ömür Boyu Kal' Demedik

'Adam ömür boyu kalmak istiyor. Böyle bir şey olur mu? Ya kardeşim sen 6 yerel seçime, bilmem kaç tane genel seçime girdin. Başarı yok.'

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu'nun davetlisi olarak kente gelen Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP eski lideri Deniz Baykal'ın dönmek için uğraştığını öne sürerek, "Biz 'Baykal' dedik, 'Ömür boyu kal' demedik ki. Türkiye 'de ne yazık ki liderleri kara toprak ayırıyor" diye konuştu.

Terzioğlu Kampusu Troia Kültür Merkezi'nde Genç Girişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen 'Başarının Sırrı ve Yerel Yönetimlerde Şişli Modeli' konulu konferansa Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül konuşmacı olardak katıldı. Öğrencilerin doldurduğu salonda ilk olarak Mustafa Sarıgül'ün tanıtım filmi gösterildi. Aynı zamanda Türkiye Değişim Hareketi lideri olan Sarıgül, Şişli'de belediye başkanı olarak yaptığı yatırımları anlattı. Eskilerini yıkıp modern, yenilerini yaptığı okulları görseller eşliğinde anlatan Sarıgül, okulları yenilediklerini ancak, isimlerini koruduklarını belirtti. Sarıgül, "Okulları yıktık, yaptık. Ama isimlerini koruduk. Ahde vefasız olursanız hiçbir şey olmaz. Geçmişte burası Yunus Emre Lisesi olmuş. O ismin aynen korunması lazım. Bazıları bugün isimleri, bugün Türkiye Cumhuriyeti ismini de değiştirmek istiyor. Ama asla izin vermeyiz" diye konuştu. Salondaki öğrenciler Sarıgül'ün bu sözlerini uzun süre alkışladı.

"İNANÇLAR ALLAH'A ULAŞMA YOLUDUR, İKTİDARA DEĞİL"

Yaptıkları cami ve cem evleriyle ilgili bilgiler aktaran Mustafa Sarıgül öğrencilere "Bütün arkadaşlarımdan ricam şu; cami, cem evleri, inanç merkezlerine girerken siyaseti oralara sokmayın. Oralara başkanlığınızı sokmayın. Çünkü, oralar gönül bahçemiz. Oralarda duanızı yapın. Nasıl arzu ediyorsanız inancınıza göre ibadetinizi yapın. Ama inançlar Allah'ımıza ulaşma yoludur, iktidara ulaşma olarak istismar edilmemeli" dedi.

"ÖMÜR BOYU KAL' DEMEDİK"

Konferans ardından soruları yanıtlayan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, milletvekillerinin seçilme şekli konusunda ne düşündüğünün sorulması üzerine, şöyle konuştu:

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Cumhuriyet Halk Partisi
Görüş Bildir