Saran'a Başkanlık Yolu Tıkalı Mı?

-

Saran'a Başkanlık Yolu Tıkalı Mı?

Saran'a Başkanlık Yolu Tıkalı Mı?

Başkanlığa aday olmayı düşündüğünü açıklayan Sadettin Saran'ın bunun için öncelikle affedilmesi gerekiyor. Ancak bin madde yüzünden bunun imkansız olduğu iddia edildi.

Fenerbahçe’de 2 Kasım’da yapılacak olağanüstü kongre öncesinde ihraç edilen üyelerinin affı imkansız gibi gözüküyor. Başkan Aziz Yıldırım, CAS süreci öncesinde yaptığı basın toplantısında kulüpten ihraç edilen ve geçici ceza alan adayların affı için genel kurula öneri götüreceğini söylemişti. Ancak Fenerbahçe Kulübü Tüzüğü’ndeki, “Kesin ihraç edilen kişiler bir daha kulübe üye olamaz” maddesi tüm yolları tıkıyor. Seçimli genel kurulda af maddesi gündeme konulsa bile, salonda bulunan üyelerin 3’te 2’sinin ‘evet’ oyu gerekiyor.

Fenerbahçe kulislerinde bunun çok zor olduğu konuşuluyor. Kesin ihraç edilenler arasında başkanlığa aday olduğunu açıklayan Sadettin Saran ile Tahir Kıran bulunuyor. Eski yöneticilerden Hulusi Belgü ve Birleşik Vakıf Derneği Başkanı Aziz Yılmaz’ın ise geçici ihraç cezaları var. Bu arada ceza alan üyelerin genel kurulda affedilmesi durumunda Disiplin Kurulu’nun varlığının tartışmaya açılacağını savunanlar da çoğunlukta. Bu fikri savunanlar, af çıkması halinde Haysiyet Divanı’nın işlevinin biteceğini iddia ediyorlar. Af meselesinin kongrede gündeme gelmesi kesinleştiğinde, birçok sıkıntıyı da beraberinde getireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımFenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübü
Görüş Bildir