Sierra Cinayetinde Polis 1 Numaralı Zanlının Peşinde

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

Sarai Cinayetinde Flaş Gelişme

Sarai cinayetinde kullanılan kanlı taş 30 metre yakındaki başka bir dehlizde bulundu.

CANKURTARAN'da kaybolmasından 10 gün sonra öldürülmüş halde bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşı Sarai Sierra'nın (33) cinayet soruşturması sürüyor. Şimdiye kadar, cesedin bulunduğu yerde kaldığı belirlenen evsizlerden veya olay gününe yakın zamanlarda oralardan geçtiği belirlenen kişilerden oluşan 30 kişinin ifadesine başvurularak kan örnekleri alındığı öğrenildi. Polis bugüne kadar bulunamayan 10 kişinin ise ifadeleri ve kan örnekleri alınması için arandığını belirtti. Bu arada Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu yerden 50 metre uzaklıkta başka bir dehlizde öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayetin işlenmesinde kullanılan kanlı taşında bu dehlizde bulunduğu belirtildi.

Cinayetle ilgili yapılan incelemede ve olay yeri inceleme raporlarında Sarai Sierra'nın cesedinin bulunduğu dehlizden yaklaşık 50 metre uzaklıkta başka bir dehlizde öldürüldüğü tespit edildi. Cinayette kullanıldığı tahmin edilen kanlı taşında bu dehlizde bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan polis, olayın aydınlatabilecek olan DNA örneklerini titizlikle karşılaştırmayı sürdürüyor. Polisin, cesedin bulunduğu bir dehlizin içerisinde battaniye ve kalaslarla örtülerek gizlendiği öğrenilen cesedin üzerinden yabancı kişiye ait olabilecek DNA örneklerini araştırıldığı öğrenildi. Öldürülmeden önce katiliyle boğuşma yaşadığı belirlenen genç kadının tırnakları arasında yabancı kişiye ait olduğu anlaşılan doku örneklerine de rastlandığı ifade edildi.

30 KİŞİNİN KAN ÖRNEKLERİ ALINDI 10 KİŞİ ARANIYOR

Şimdiye kadar ifadesi alınan 30 kişinin ifadesine başvurularak kan örnekleri alındığı öğrenildi. İfadeler doğrultusunda 30 kişi gibi şüpheli olabilecek kimlikleri belirlenen 10 kişinin daha bulunarak ifadesi ve kan örneklerinin alınacağı belirtildi.

İfadeleri alınan kişilerin surlarda yaşayan farklı isimler verdikleri, bu isimlerinde araştırıldığı kaydedildi. İfadeleri alınan ve aranan kişilerin arasında uyuşturucu, hırsızlıktan sabıkalı ve tinercilerin bulunduğu belirtildi.

Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)

Haberin Tamamı İçin:

Sierra'nın Katil Zanlısı Safranbolu'da Arandı

ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen kişi için Safranbolu'daki bir adreste arama yapıldı.

KARABÜK

İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişi, Karabük'ün Safranbolu ilçesindeki bir adreste arandı.

AA muhabirinin Karabük Emniyet Müdürlüğü yetkilililerinden aldığı bilgiye göre, İstanbul'da kaybolduktan bir süre sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı olduğu iddia edilen Karabük'ün Yenice ilçesi nüfusuna kayıtlı Z.T. isimli şüpheli, İstanbul'dan gelen özel bir ekip tarafından Safranbolu ilçesinde akrabalarına ait bir adreste arandı.

Sierra'nın cesedinin bulunduğu Sarayburnu sur kalıntıları bölgesine kağıt toplayarak hayatını kazandığı iddia edilen zanlının bu adreste bulunamadığı öğrenildi.

AA

Haberin Tamamı İçin:

Sierra'nın Katil Zanlısı 3 İlde Görüntülendi, Yakalanamadı!

Sarai Sierra cinayetinin aydınlatılması için kurulan özel ekibin, güvenlik kameraları üzerinde yaptığı incelemede, cinayete ilişkin önemli ipuçlarına ulaşıldı

Polis, İstanbul'da kaybolduktan sonra cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra cinayetine ilişkin önemli verilere ulaştı. İncelenen MOBESE kayıtlarında Sierra ile görülen kişinin kimliği belirlendi. Cinayetin bir numaralı zanlısı her yerde aranıyor.

Sarai Sierra cinayetinin aydınlatılması için kurulan özel ekibin, güvenlik kameraları üzerinde yaptığı incelemede, cinayete ilişkin önemli ipuçlarına ulaşıldı.

Gökhan Gerçek'in ntvmsnbc'deki haberine göre, FBI ile birlikte yürütülen soruşturma kapsamında Sierra'nın İstanbul'da kaldığı evden havaalanı ve cinayet mahalline kadar olan güzergahtaki tüm güvenlik kameraları ve MOBESE görüntleri incelendi.

Polis cinayet öncesi Sierra'yla görülen bir zanlının kimligini belirlendi. Ancak yapılan baskınlarda zanlı, ikamet adreslerinde bulunamadı.

Sierra’nın tüm yazışmalarını inceleyen polis, Türkiye’de görüştüğü kişilerin de ifadelerine başvurdu.

Yapılan incelemede şüphelinin, sosyal medya üzerinden Sierra ile bağlantı kurduğu ve yazışmalarda bulunduğu ortaya çıktı.

Cinayetten hemen sonra İstanbul’dan ayrıldığı tespit edilen zanlı, üç farklı ilde görüntülendi.

Cinayet şüphelisinin sürekli yer değiştirdiği, gittiği yerlerde kısa süre kaldıktan sonra ayrıldığı belirtildi.

Yapılan araştırmalarda Sierra'nın kuryelik yaptığına ilişkin bir bulguya ise rastlanmadı. Bazı basın organlarında Sierra'nın uyuşturucu kuryeliği yaptığına ilişkin iddialar yer almıştı.

İstanbul’da kaybolan Sarai Sierra'nın cesedi, 2 Şubat'ta Sarayburnu'nda surların dibinde bulunmuştu.

T24

Haberin Tamamı İçin:

'Hatay'a Gidiyorum' Demiş

T.’nin nereye gittiği tespit edilmeye çalışılıyor. Ziya T.’nin kardeşlerine Hatay’a gideceğini söylediği, bunun izini kaybettirmek için söylemiş olabileceği değerlendirildi. Ziya T.'nin nereye gittiğinin belirlenmesi için terminaldeki güvenlik kamerası kayıtları ve mobese kameraları kayıtları incelemeye alındı.

İstanbul’da kağıt toplayarak geçimini sağlayan ve Sarai Sierra’nın cinayet zanlısı olarak aranan 'Laz Ziya' lakaplı Ziya T.’nin Karabük’ten nereye gittiği tespit edilmeye çalışılıyor. Geçen hafta Karabük’e gelerek Yenice İlçesi’nde oturan ablası N.Ç.’nin yanında kalan Ziya T. ağabeyi İbrahim T.’nin gönderdiği 100 lira ve diğer kardeşlerinden de bir miktar para aldı. Karabük’te 3 gün kalan Ziya T. Hatay’a gideceğini söyledi. Başka bir isimle otobüs bileti aldığı iddia edilen Ziya T. Karabük’ten ayrıldı.

Sarai Sierra’nın cinayeti araştıran polis ekibi İstanbul’dan gelerek Karabük Yenice nüfusuna kayıtlı olan Ziya T.’nin Karabük, Safranbolu ve Yenice ilçelerinde yaşayan kardeşleriyle görüştü. İki gün boyunca Karabük’te araştırma yapan ekip, Ziya T.’nin Karabük’te kardeşlerinin yanında kalırken kullandığı eşyalar ile bir kardeşinden kan örneği aldı. Ziya T.’nin kardeşinden alınan kan örneği ile kullandığı eşyalar, Sarai Sierra’nın cesedinin bulunduğu yerde ele geçirilen eşyalardaki doku örnekleriyle karşılaştırılması için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

KAMERA KAYITLARI ALINDI

Ziya T.’nin nereye gittiğinin tespit edilmesi için çalışmalarını gizlice yürüten polis ekibi otobüs terminaline giderek, yetkililere "Laptop çalınmış" diyerek güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Polis, güvenlik kamerasını kayıtları ve mobese kameraları kayıtlarını alarak dün İstanbul’a döndü.

AİLESİ SUÇLU OLDUĞUNA İNANMIYOR

Ziya T.’nin ablası N.Ç. evine gelen gazetecilerle görüşmek istemediğini belirterek, "Biz suçlu olduğuna inanmıyoruz" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriHatayİstanbulKatilPolisSosyal MedyaUyuşturucuolay
Görüş Bildir