Saracoğlu İsmi Kaldırılsın Talebi

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Saracoğlu İsmi Kaldırılsın Talebi

Saracoğlu İsmi Kaldırılsın Talebi

Fenerbahçe Kulübü'ne yollanmak üzere 'change' isimli sitede kampanya başlatan Türk asıllı Yahudiler, eski başbakanın adının stadyumdan kaldırılmasını istedi.

Fenerbahçe'nin, Şükrü Saracoğlu stadıyla ilgili oldukça ilginç bir kampanya başlatıldı.

İsrail'de yaşayan Türk asıllı yahudilerin haber sitesi olan Hastürk'te yer alan habere göre, change isimli sitedeki kampanyada, Fenerbahçe ’ye 17 yıl boyunca başkan olarak hizmet veren eski başbakan ve bakan Şükrü Saracoğlu’nun adını alan stadın isminin değiştirilmesi istendi.

Sitede, katılımcıların mail şeklinde kulübe göndermeleri için hazırlanan Başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kuruluna hitaben yazılan dilekçede şu ifadeler kullanıldı:

"Şükrü Saracoğlu hem bu ülke hem de Fenerbahçe kulübü için çeşitli hizmetlerde bulunmuş olmasına karşın, getirdiği zarar hepsinden daha büyüktür. Saracoğlu, on binlerce ailede perişanlık ve yıkım yaratan varlık vergisini çıkarmaktaki asıl amacını 'Piyasamıza egemen olan yabancıları böylece ortadan kaldırarak, Türk piyasasını Türklerin eline vereceği' sözleriyle açıklamıştır. Lefter Küçükandonyadis'in ya da Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe kulübüne ve bu millete hizmetleri, Saracoğlu'nunkinden binlerce kez daha hayırlı ve daha şereflidir. Bu yüzden Fenerbahçe Stadı'nın adı en kısa sürede değişmelidir."

Hastürk isimli sitede ise Şükrü Saracoğlu'nun başbakanlığı döneminde ırkçılık ve yabancı düşmanlığı yaptığı iddia edildi, Ermeniler'den varlıklarının yüzde 232'si, Yahudiler'den varlıklarının yüzde 179'u, Yunanlar'dan varlıklarının yüzde 156'sı, Müslümanlar'dan varlıklarının yüzde 5'i kadar vergi borcu talep edildiği hatırlatıldı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Aziz YıldırımBaşbakanFenerbahçeFenerbahçe Spor Kulübüİsrailvergi
Görüş Bildir