Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şanlıurfa'da Suriye toplantısı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şanlıurfa'da Suriye Toplantısı

Şanlıurfa'da Suriye Toplantısı

Suriyeli bazı aşiret liderleri ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) komutanları, Şanlıurfa'da yapılan El-Cezire ve Fırat Cephesinin 1. Kuruluş Toplantısı'nın ardından deklarasyon yayımladı.

Merkezi Şanlıurfa'da bulunan Araplar Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin (ARAPDER) ev sahipliğinde Harran Otel'de yapılan ve iki gün süren toplantıya, Suriye'den gelen Türkmen, Kürt, Arap ve Hristiyan temsilcilerinden oluşan yaklaşık 600 kişi katıldı.

Toplantının ardından El-Cezire Fırat Kurtuluş Cephesi Üyesi Rakam el-Hıdır, deklarasyonu okudu.

El-Hıdır, toplantının, Suriye direnişinin karşılaştığı problemleri görüşmek üzere ülkedeki bütün grupların geniş katılımıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

El-Cezire ve Fırat Kurtuluş Cephesi'nin Beşşar Esad sonrası için yol haritasını belirlemek üzere bir araya geldiğini bildiren El-Hıdır, şunları kaydetti:

"Amacımız, askeri ve sivil örgütlenmeyi sağlamak, El-Cezire ve Fırat Kurtuluş Cephesi'nin dışta ve içte bulunan diğer örgütlerle birleşerek tamamlayıcı unsur olarak direnişe katkı sağlamaktır. Suriye'de direnişe katılmış veya direnişe hizmet etmekte olanlarla işbirliği ve yardımlaşmayı sağlamayı planlıyoruz. Direniş sırasında uluslararası hukuka, dini, askeri ve ahlaki ilkelere bağlı kalarak mücadeleyi sürdürmek istiyoruz. Kurtuluş cephemiz tüm sahadaki direnişçilerle siyasilerle Fırat ve El-Cezire bölgesinin bağımsızlığına katkı sağlayacak siyasi ve askeri şahsiyetlerle işbirliğine açık olacaktır."

Tekbir getirip slogan attılar

Sahadaki direnişçilerle dış bağlantıları olmayan diğer İslami cemaat ve örgütlerle direnişin başarısı için işbirliğine hazır olduklarını da ifade eden Hıdır, "Suriyelilerin kanlarına elleri bulaşmamış tüm örgüt ve cemaatlerle işbirliğine açığız. El-Cezire ve Fırat bölgesinin gelişmesi için gerekli olan fikri, siyasi, sosyal ve sağlıkla ilgili problemleri çözmek için bölgesel yönetimlerle işbirliği yapabiliriz. Her türlü mezhepsel ayrımcılık ile terör ve

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Beşer EsadŞanlıurfaSuriyeTerör
Görüş Bildir