Şanlıurfa'da Güvenlik Önlemleri En Üst Düzeyde

 > -

Şanlıurfa'da Güvenlik Önlemleri En Üst Düzeyde

Şanlıurfa'da Güvenlik Önlemleri En Üst Düzeyde

İç karışıklığın yaşandığı Suriye'de çatışmaların Türkiye sınırına dayanmasının ardından Şanlıurfa'da güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTIRIYOR

Suriye'ye en uzun sınır hattı ile komşu olan Şanlıurfa'da güvenlik önlemleri artarak devam ediyor. Daha önce Suriye sınırındaki Akçakale, Ceylanpınar ve Suruç ilçelerine zırhlı araç ve personel takviyesinin yapıldığı Şanlıurfa kent merkezine birkaç kilometre uzaklıktaki Mehmetçik Köyü yakınlarındaki hakim tepeye hava savunma üssü kuruldu.

TÜRK MALI KALKAN SINIRIN SIFIR NOKTASINDA

ASELSAN tarafından geliştirilen uzun menzilli radar sistemi Malatya 7. Ana Jet Üssü Komutanlığı'ndan getirildi. Türk malı Kalkan isimli radar uzun menzili ile Suriye içlerinden kalkan uçak ve helikopterlerle fırlatılan füzeleri 300 km'den tespit ediyor.

UÇAKSAVAR VE FÜZELERE KARŞI RADAR

Malatya 7'nci Ana Jet Üssü Komutanlığı'ndan getirilen sistemin kurulduğu tepede, uçaksavar ve füzelere karşı radar sistemleri yerleştirildi. 24 saat boyunca 180 derecelik açıyla dönerek alan taraması yapılan üste gelişmeler anlık olarak üstlere bildiriliyor.

Uçaksavar ve füze rampalarının da kurulu bulunduğu; yaya ve araç ulaşımına kapalı alanda askerler sürekli nöbet tutuyor.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AselsanMalatyaŞanlıurfaSuriye
Görüş Bildir