Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sanat Zevkine Göre Ruhunun Yaşını Söylüyoruz!

-
Abone ol

Sanat zevkinin aslında ruh yaşını söylediğini düşünmüş müydün hiç? Testi çöz sana sanat zevkine göre ruh yaşını söyleyelim.

1. İlk olarak bize sanatın hangi dalı daha çok ilgini çekiyor söyle bakalım.

Edebiyat
Müzik
Heykel
Tiyatro
Resim
Mimari

2. Aşağıdaki tablolardan hangisini duvarına asmak isterdin?

3. Peki ya aşağıdakilerden hangisi?

4. Bir şair seç desek?

Nazım Hikmet
Necip Fazıl Kısakürek
Cemal Süreya
Özdemir Asaf

5. Peki aşağıdaki bestecilerden hangisi senin ruhunu daha çok okşar?

Johann Sebastian Bach
Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Frederic Chopin
Wolfgang Amadeus Mozart
Antonio Vivaldi
Ludwig van Beethoven

6. Aşağıdaki mimari örneklerden hangisi seni cezbediyor?

Maya Mimarisi
Çin Mimarisi
Antik Roma Mimarisi
Antik Mısır Mimarisi
Türk İslam Mimarisi
Antik Yunan Mimarisi

7. Bir de heykel seç bakalım.

8. Son olarak yedinci sanat. İzlemekten asla bıkmayacağın bir film seç.

Dövüş Kulübü
Ucuz Roman
Esaretin Bedeli
Hayat Güzeldir
Başlangıç
Er Ryan'ı Kurtarmak

Sen Çocuk Ruhlusun!

Sanat zevkine göre senin içinde kocaman bir çocuk yatıyor. Hem bir çocuk kadar masum ve saf hem de hayatta sürekli gülmeyi bilen, küçük şeylerden mutlu olabilen tertemiz kalpli birisin. Kötülük senin yanından bile geçmemiş bugüne kadar. Yaydığın pozitif enerji çevrendeki insanları rahatlatıyor. Dolayısıyla da onlar için vazgeçilmez biri haline geliyorsun. Herkesin sevdiği, birlikte vakit geçirmekten keyif aldığı birisin. Hiç bozma kendini çünkü bu özellik aslında herkesin istediği bir şey. Kim hayatının her döneminde çocuklar gibi şen olmak istemez ki zaten?

Senin Ruhun Genç!

Sanat zevkinin biz gösterdiğine göre sen genç bir ruha sahipsin. Enerjik ve yerinde duramayan, kıpır kıpır bir yapın var. Ayrıca özgürlük senin vazgeçilmezin. Kimse senin yaşam alanlarını kısıtlamaya çalışmasın. Yoksa sararıp solan bir çiçeğe dönersin. Gerçi zaten buna asla ama asla izin vermiyorsun. Kişisel alanların senin kutsalın. Kimse de senin kutsalına el uzatmaya kalkmasın. Hayattan keyif almasını bilen, her daim eğlenen ve çevresindekileri de eğlendiren kısacası hayattan zevk almasını bilen ve buna göre yaşayan, mutlu olmayı hayatının mottosu edinmiş birisin. Keşke herkes senin gibi bu hayattan zevk almasını bilse.

Sen Olgun Bir Ruha Sahipsin!

Sanat zevkin senin tamamiyle olgun bir ruha sahip olduğunu gösteriyor. Artık bazı şeyleri gerçekten aşmışsın. Çoğu şey seni yaralamıyor aksine bunu hayatın bir cilvesi olarak görüyor ve gülüp geçiyorsun. Yaşadıkların, tecrübelerin, gördüklerin seni olgunlaştırmış. Ağır başlı, daha kolay ve doğru kararları verebilen, oldukça mantıklı düşünen ve tamamen gerçekçi birisin. Kimsenin sana ani ve riskli kararlar aldırmasına izin vermiyorsun. Sakin ve bilinçlisin. Üstüne üstlük insanlar sana akıl danışıp senden yardım istiyorlar. Senin de bu işten keyif aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tecrübelerinle insanlara faydalı olabilmek seni mutlu ediyor. Çevrendeki herkes senin onları düştükleri anda kaldıracağını, temiz ve merhametli kalbini, yardımseverliğini çok iyi biliyor.

Senin Ruhun Bilge Bir Kişiliği Yansıtıyor!

Sanat zevkin gösteriyor ki sen aslında yaşlı bir ruha sahipsin. Ama dur bakalım önce bir dinle. Yaşlı bir ruha sahipsin çünkü aynı zamanda bilge bir ruha sahipsin. Sokrates gibisin desek yeridir. Yaşadığın şeylerden öğrendiklerin, her olaydan kendine ders çıkartabilmen ve aynı hatayı asla bir daha tekrarlamayacak kadar olgun olman seni bilgelik mertebesine ulaştırmış. Sessiz, sakin bir yapın var. Ama gel gör ki içinde birikmiş onlarca yaşanmışlık söz konusu. İnsanlar, bir şey olduğu zaman onlara yol gösterebilmen için hemen senin yanına koşuyorlar. Haksız da sayılmazlar çünkü fikirlerinde neredeyse hiç ama hiç yanılmıyorsun. Bu da seni insanların gözünde daha da yüceltiyor. Bu dünyada mutluluğun yolunun iyilik ve paylaşmaktan geçtiğini çözmüşsün. Ne diyelim? Keşke herkesin çevresinde senin gibi akıl danışacağı birileri olsa.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
beyzadilek

Çok doğru:) Sanat zevkin senin tamamiyle olgun bir ruha sahip olduğunu gösteriyor. Artık bazı şeyleri gerçekten aşmışsın. Çoğu şey seni yaralamıyor aksine bunu hayatın bir cilvesi olarak görüyor ve gülüp geçiyorsun. Yaşadıkların, tecrübelerin, gördüklerin seni olgunlaştırmış. Ağır başlı, daha kolay ve doğru kararları verebilen, oldukça mantıklı düşünen ve tamamen gerçekçi birisin. Kimsenin sana ani ve riskli kararlar aldırmasına izin vermiyorsun. Sakin ve bilinçlisin. Üstüne üstlük insanlar sana akıl danışıp senden yardım istiyorlar. Senin de bu işten keyif aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Tecrübelerinle insanlara faydalı olabilmek seni mutlu ediyor. Çevrendeki herkes senin onları düştükleri anda kaldıracağını, temiz ve merhametli kalbini, yardımseverliğini çok iyi biliyor.

black-butler

Senin Ruhun Bilge Bir Kişiliği Yansıtıyor! Senin Ruhun Bilge Bir Kişiliği Yansıtıyor! Sanat zevkin gösteriyor ki sen aslında yaşlı bir ruha sahipsin. Ama dur bakalım önce bir dinle. Yaşlı bir ruha sahipsin çünkü aynı zamanda bilge bir ruha sahipsin. Sokrates gibisin desek yeridir. Yaşadığın şeylerden öğrendiklerin, her olaydan kendine ders çıkartabilmen ve aynı hatayı asla bir daha tekrarlamayacak kadar olgun olman seni bilgelik mertebesine ulaştırmış. Sessiz, sakin bir yapın var. Ama gel gör ki içinde birikmiş onlarca yaşanmışlık söz konusu. İnsanlar, bir şey olduğu zaman onlara yol gösterebilmen için hemen senin yanına koşuyorlar. Haksız da sayılmazlar çünkü fikirlerinde neredeyse hiç ama hiç yanılmıyorsun. Bu da seni insanların gözünde daha da yüceltiyor. Bu dünyada mutluluğun yolunun iyilik ve paylaşmaktan geçtiğini çözmüşsün. Ne diyelim? Keşke herkesin çevresinde senin gibi akıl danışacağı birileri olsa.

masal-tomlinson

Sen Çocuk Ruhlusun! Sen Çocuk Ruhlusun! Sanat zevkine göre senin içinde kocaman bir çocuk yatıyor. Hem bir çocuk kadar masum ve saf hem de hayatta sürekli gülmeyi bilen, küçük şeylerden mutlu olabilen tertemiz kalpli birisin. Kötülük senin yanından bile geçmemiş bugüne kadar. Yaydığın pozitif enerji çevrendeki insanları rahatlatıyor. Dolayısıyla da onlar için vazgeçilmez biri haline geliyorsun. Herkesin sevdiği, birlikte vakit geçirmekten keyif aldığı birisin. Hiç bozma kendini çünkü bu özellik aslında herkesin istediği bir şey. Kim hayatının her döneminde çocuklar gibi şen olmak istemez ki zaten?

tipikteraziii

Senin Ruhun Genç! Sanat zevkinin biz gösterdiğine göre sen genç bir ruha sahipsin. Enerjik ve yerinde duramayan, kıpır kıpır bir yapın var. Ayrıca özgürlük senin vazgeçilmezin. Kimse senin yaşam alanlarını kısıtlamaya çalışmasın. Yoksa sararıp solan bir çiçeğe dönersin. Gerçi zaten buna asla ama asla izin vermiyorsun. Kişisel alanların senin kutsalın. Kimse de senin kutsalına el uzatmaya kalkmasın. Hayattan keyif almasını bilen, her daim eğlenen ve çevresindekileri de eğlendiren kısacası hayattan zevk almasını bilen ve buna göre yaşayan, mutlu olmayı hayatının mottosu edinmiş birisin. Keşke herkes senin gibi bu hayattan zevk almasını bilse.

tahir19

çocuk dedi! kim çocuk ? hangi çocuk ? onu demedi ama ben değilim o kesin

Görüş Bildir