Samsung Nokia’yı Satın Almıyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Samsung Nokia’yı Satın Almıyor

Samsung Nokia’yı Satın Almıyor

Samsung, Nokia’yı satın alacağı yönündeki iddiaların spekülasyondan ibaret olduğunu dile getirerek söylentileri reddetti.Bir zamanların telefon devi Nokia her ne kadar hala önemli global şirketler arasında yer alsa da bilindiği gibi akıllı telefonların gelişimine gereken reaksiyonu veremedi ve yarışta oldukça geri kaldı. Yakın zamanda üst düzey yönetim kadrosunu değiştirmek ve fabrikalarını Asya’ya taşımak gibi hamleler gerçekleştirmesine rağmen halen geri kaldığı rekabette net bir çıkış yolu bulabilmiş değil.

Nokia’da durum böyle olunca, hakkında çıkan satın alma dedikoduları da ara ara gündemi meşgul ediyor. Geçtiğimiz hafta yayılan söylentilerde önce Facebook’un, ardından ise Samsung’un da Nokia’yı satın alacağı belirtiliyordu. Çıkan haberlerde kendi akıllı telefonunu üretmeye hazırlanan Facebook’un Nokia’ya 10 milyar dolar teklif ettiği de ifade edildi.

Reuters’in bugünkü haberine göre Samsung, Nokia’yı satın alacağı yönündeki iddiaların spekülasyondan ibaret olduğunu dile getirerek söylentileri reddetti. Bunun üzerine geçtiğimiz hafta Cuma günü dedikoduların yayılmasıyla birlikte %6 oranında artış gösteren Nokia hisseleri %2 düşüş yaşadı.

Diğer yandan akıllı telefon pazarında başa oynayan ve en büyük Android’li cihaz üreticisi konumunda olan Samsung’un böyle bir satın alma girişiminde bulunmasının çok da mantıklı olmayacağını eminim ki hepimiz farkındayız. Zira “love mark” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Samsung’un başında türlü sıkıntılar bulunan ve üstelik Windows Phone işletim sistemi altyapısını kullanan Nokia gibi bir şirketi satın alma ihtimali gerçekten de oldukça düşük.

Yılın ilk çeyreğini 1.76 milyar dolar zararla kapatan Nokia’ya nazaran, Samsung’un yine aynı dönemde 44.5 milyon akıllı telefon satarak akıllı telefon pazarında Apple’ı geride bıraktığını da belirtmekte fayda var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Akıllı telefonAndroidAppleFacebookSamsungWindows 8
Görüş Bildir