Samsung-Apple Savaşındaki 'Kamyon Dolusu Cent' İddiası Doğru Değil

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Samsung, Apple’a 1 Milyar Dolarlık Cezayı Bozukluklar ile Ödeyecek Söylentisi

Samsung, Apple’a 1 Milyar Dolarlık Cezayı Bozukluklar ile Ödeyecek Söylentisi

Samsung ve Apple arasında geçtiğimiz hafta sonuçlanan dava neticesinde mahkeme Samsung’un Apple’a ait 6 patenti ihlal ettiği gerekçesiyle 1.05 milyar dolar tazminat ödemesi gerektiğine karar kılmıştı. Bu karar uzun bir süredir patent konusunda birbirine sayısız dava açan iki şirket arasındaki anlaşmazlıkların neticeye kavuşması açısından önemli bir gelişme olarak tarihe geçerken, Samsung’un borsada 12 milyar dolar değer kaybetmesine de neden olmuştu.

Samsung’un Apple’a ödeyeceği 1.05 milyar dolar hakkında bugün irili ufaklı bir çok sitede, ‘eğlenceli’ bir iddiaya yer verildi. Dün ve bugün karşımıza çıkan habere göre Samsung yöneticileri, 1.05 milyar doları Apple’a 5 centlik bozuk paralar halinde ödemeye karar verdi. Hatta haberde parayı taşıyan 30 kamyonun Apple’ın Cupertino’daki genel merkezinin önüne park edilmiş halde beklediği de söyleniyor.

Samsung’un bu olası hamlesi uzun süredir yaşanan husumete yeni bir boyut kazandıracak ve teknoloji meraklılarının hoşuna gidecek eğlenceli bir haber gibi gözükse de kısa bir araştırmadan sonra bu haberin 9Gag kaynaklı olduğunu ve sonradan ciddiye alınarak teknoloji bloglarının sayfalarına taşındığına tanık olduk. Memeburn‘de yayınlanan içerikte haberin kaynağının 9Gag’teki bu posta dayandığı ve sonradan Zaytung – The Onion benzeri Meksika kökenli El Deforma isimli sitenin sitelerinde bu esprili habere yer verdiği dile getiriliyor.

Samsung ve Apple arasındaki patent savaşları bu şekilde devam ederse iki teknoloji devi daha çok espri konusu olacak gibi gözüküyor. Zira şu sıralar 9Gag’te bu konuda oldukça yaratıcı çalışmalar ile sıklıkla karşılaşıyoruz.

Haberin Tamamı İçin:

Samsung-Apple Savaşındaki "Kamyon Dolusu Cent" İddiası Doğru Değil

Samsung-Apple Savaşındaki "Kamyon Dolusu Cent" İddiası Doğru Değil

Teknoloji dünyasını takip edenler güne ilginç bir haber ile başlangıç yaptı. Bilindiği gibi Apple-Samsung savaşında Samsung'un Apple'a 1 Milyar dolar ceza ödemesi kararı çıkmıştı. 6 patentin ihlali gerekçesi ile Samsung'un bu cezayı Apple'a ödemesi gerekiyordu. Bu noktaya kadar bir sıkıntı yok.Fakat sabah saatlerinde yayılan komik bir haber kafaları karıştırdı. Habere göre Samsung 1 milyar dolarlık cezayı Apple'a 5 centlikler halinde 30 kamyon ile ödeyecekti.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AppleSamsung
Görüş Bildir