Samsung’a Japonya’dan İyi Haber

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Samsung’a Japonya’dan İyi Haber

Samsung’a Japonya’dan İyi Haber

Samsung Apple’la olan hukuki savaşında geçtiğimiz hafta California cephesinde ağır bir darbe almış olsa da, diğer cephelerden sevindirici haberler almaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ana vatanı Güney Kore’de mahkeme salonundan galip ayrılan Samsung’un yüzü, mahkemenin amiral gemisi Galaxy S’in Apple’ın iPhone’una çok benzediğine fakat Samsung’un firmanın tasarımını kopyalamadığı hükmüne varmasıyla biraz da olsa gülmüştü.

Bu kez de Tokyo’daki bir mahkemeden Samsung’un lehine bir karar çıktı. Nikkei’nin haberine göre, Apple’ın Galaxy serisinden sekiz modelin cihazlar arası medya dosyalarının senkronizasyonu patentini ihlal ettiği iddiasıyla açtığı dava sonuçlandı.

Apple 1.275 milyon dolar tazminat ve satışların yasaklanmasını talep ederken, yargıç farklı teknoloji kullandığı üzerinden yapılan savunma neticesinde, Samsung lehine karar verdi.Dava sonucu her ne kadar teknoloji devlerinin savaşında ufak bir gelişme olsa dahi her iki tarafın da uzun bir süre geri adım atmayacağının göstergesi olarak yorumlanabilir.

Dava hakkında Samsung yetkilileri TheVerge‘e aşağıdaki açıklamayı yaptı:

Ürünlerimizin Apple’ın fikri mülkiyetini ihlal etmediğine dair uzun süredir arkasında durduğumuz tutumumuzu desteklemesi açısından mahkemenin kararının sevinçle karşıladık. Tüketicilere yenilikçi ürünler sunmaya ve mobil endüstrinin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.

Haberin Tamamı İçin:

Japonya’da Mahkeme Samsung Lehine Karar Verdi

Japonya’da Mahkeme Samsung Lehine Karar Verdi

Japonya’da Apple ile Samsung arasındaki patent davası Tokyo Bölge Mahkemesi, Samsung lehine karar verdi

Amerika Birleşik Devletleri’nde Apple ile Samsung arasındaki davanın sonuçlanmasından bir hafta sonra Japonya’da da iki şirket arasındaki patent davası sonuçlandı.

ABD’de mahkeme Apple lehine karar vererek Samsung’a 1 milyar dolar ödeme emri vermişti. Japonya’da ise cuma günü Tokyo Bölge Mahkemesi Apple’ın patent ihlali iddialarını yersiz buldu.

Davanın merkezinde Samsung’un Galaxy S, Galaxy S2 ve Galaxy Tab 7 cihazlarında kullanılan müzik ve video dosyalarının bilgisayarlar ile senkronize edilmesi yönündeki teknolojiyi Apple’dan “çaldığı” iddiası yer alıyordu.

Yargıç Tamotsu Shoji , Apple’ın 100 milyon yenlik (1.27 milyon dolar) değerindeki talebini reddederek Kaliforniya merkezli şirketin dava masraflarını ödemesi yönünde karar verdi. Apple’ın karar itiraz etmek için 30 günü var.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAppleDarbeJaponyaKoreSamsungmüzik
Görüş Bildir