Samsun'dan Acı Haber

-

Samsun'dan Acı Haber...

Samsun'dan Acı Haber...

SAMSUN-Edinilen bilgiye göre, Samsun’un Havza ilçesinin Arslançayır köyünde ikamet eden Arslan Y. (50), kene yapışmasından bir müddet sonra ishal, halsizlik, ateş şikayetleri ile Havza Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Muayene olan Arslan Y.'nin ishal şikayeti geçmeyince ailesi tarafından 13 gün önce Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. KKKA hastası olduğu bilinmeyen Arslan Y.'ye Acil Anabilim Dalı asistanlarından 27 yaşındaki Dr. Mustafa Bilgiç, müdahale ettiği sırada hastaya kullanılan iğne yanlışlıkla kendisine battı. Arslan Y.'den alınan numuneler Ankara’ya gönderildi ve KKKA hastası olduğu teşhisi konuldu. Arslan Y., 9 gün önce kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Eline iğne batması sonucu KKKA hastalığı kendisine bulaşan Dr. Mustafa Bilgiç ise komaya girdi. OMÜ Tıp Fakültesi Yoğun Bakım Servisi'nde tedavi altına alınan Mustafa Bilgiç kurtarılamalarak bu gece hayatını kaybetti.Eşi aynı hastanede doktor olan Mustafa Bilgiç'in genç yaşta ölümü ailesini ve meslektaşlarını gözyaşına boğdu. 3 yıllık doktor olan Mustafa Bilgiç'in 1 yıllık evli ve Çorumlu olduğu öğrenildi.

Haberin Tamamı İçin:

Samsun'da KKKA virüsü taşıyan hastaya müdahale ederken iğneyi eline batırması sonucu virüsü kendisine bulaştıran 2.5 yıllık asistan doktor 26 yaşındaki Mustafa Bilgiç hayatını kaybetti. Havza Aslançayır Köyü'nde oturan çiftçi Arslan Yılmaz (50) 9 eylül günü rahatsızlanarak Havza Devlet Hastanesi'ne gitti. Teşhis konulamayınca Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Hastaya acil serviste 1 yıl önce evlenen asistan doktor Mustafa Bilgiç müdahale etti. Hastanın kene virüsü taşıdığını bilmediğinden iğne ile Arslan Yılmaz'dan kan alırken aynı iğneyi eline batırınca virüs kendisine de bulaştırdı. Bu arada 13 eylül tarihinde Arslan Yılmaz hayatını kaybetti. Dr. Mustafa bilgiç ise hastanın ölümünün ardından rahatsızlandı. Görev yaptığı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı ve yapılan tetkikler sonrası KKKA hastası olduğu tesbit edildi. Dr. Mustafa Bilgiç dün gece hayatını kaybetti. Haber-Kamera:Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraSamsun
Görüş Bildir