Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Samsun, Çankırı, Sinop Ve Tokat'ta Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Denetim

0PAYLAŞIM

Samsun, Çankırı, Sinop Ve Tokat'ta Kovid-19 Tedbirlerine İlişkin Denetim

SAMSUN Anadolu Ajansı - Samsun, Çankırı, Sinop ve Tokat'ta yeni tip koronavirüs Kovid-19 ile çaba kapsamında alınan önlemler sürüyor.

Samsun Emniyet Müdürlüğü merkez İlkadım, Atakum, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde statik yol ve şok uygulamalar ile Kovid-19 önlemleri kapsamında yapılan teftişlerde, 96 takım, 5 uygulama noktası ve 434 personel görevlendirdi.

Teftişlerde, 5 bin 409 şahıs ve 1775 vasıta denetlendi, 99 harekât yapıldı, 13 aranan birey tutuldu. Kovid-19 önlemleri kapsamında 354 iş yeri sorgulandı. Uygulamalarda, 2 silah, av tüfeği ve 7 kesici/delici alet ele geçirildi.

Havza ilçesinde ise Kaymakam Metin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, İlçe Sağlık Müdürü Nevin Vural'ın da aralarında olduğu kurul Kovid-19 önlemlerine müteveccih teftiş yaptı. Kurul, esnaf ziyaretleri sırasında maske, hijyen, sosyal mesafe ve uyulması gereken önlemler hakkında yurttaşlara bilgi verdi.

  • Çankırı

Çankırı'da yeni tip koronavirüs Kovid-19 teftişleri hakikatleştirildi. Vali Abdullah Ayaz ile Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Terminal Sokağı'nde iş yerlerinde alınan önlemleri sorguladı.

Vali Ayaz ve Belediye Başkanı Esen, teftişte esnaf ve yurttaşları maske takmaları, sosyal mesafeye dikkat etmeleri mevzularında uyardı.

  • Sinop

Sinop'ta, İçişleri Bakanlığının valiliklere yolladığı "Kovid-19 Önlemleri Teftişleri" genelgesi kapsamında teftişler yapıldı.

Uygulama kapsamında kentteki iş yerleri, toplu taşıma taşıtları, alışveriş alanları, restoranlar ve kafeteryalarda teftiş hakikatleştirildi.

Vali Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Barış Ayhan ve diğer alakalıların da katıldığı teftişlerde yurttaşlara ve firma sahiplerine maske, sosyal mesafe ve hijyen mevzularında bilgiler verildi.

Karaömeroğlu, gazetecilere, salgınla gayreti yalnızca ceza yazarak kazanamayacaklarını söyledi.

Vatandaşlardan komşu, akraba ziyaretlerini ertelemelerini isteyen Karaömeroğlu, "Bayanlar, altın günü gibi faaliyetleri erteleyelim. Bu gayreti beraber kazanalım. Zira bu gibi faaliyetlerde salgının dağılması sürati daha değişik oluyor. Bir bireyde olan hastalık 15 şahsa bulaşıyor." diye konuştu.

-Tokat

Tokat'ta Vali Ozan Balcı, İçişleri Bakanlığının valiliklere yolladığı "Kovid-19 Önlemleri Teftişleri" genelgesi kapsamında teftişler yaptı.

Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve protokol aboneleri, Niksar yolu kavşağında maske teftişi yaptı, yurttaşları sosyal mesafe ve hijyen mevzularında ihtarlarda bulundu.

Vali Ozan Balcı, yaptığı açıklamada, "Tokatlı yurttaşlar genel olarak kaidelere uyuyor. Bir yurttaşımızın canı dahi bizim için çok bedelli. Maske, mesafe ve hijyene dikkat ediyoruz." dedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir