Şampiyonluk Primi Olarak 'Vakfıkebir Ekmeği'

 > -

Trabzon 2. Amatör Lig'de başarılı bir sezonu geride bırakan Vakfıkebir Büyükliman Belediyespor'da, yönetim kurulu futbolcularına Vakfıkebir ekmeği vererek ilginç bir şampiyonluk primi dağıttı.

Vakfıkebir ilçesinde faaliyet gösteren ve tamamına yakını ilçe gençlerinden oluşan Vakfıkebir Büyükliman Belediyespor, sezonu şampiyon olarak tamamlama başarısı gösterdi.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta tarafından desteklenen ve kulüp başkanlığını Hasan Bahadır'ın yaptığı kırmızı-beyazlı takımda futbolculara, şampiyonluk primi olarak bir miktar para ve Vakfıkebir ekmeği verildi.

İlçe Stadı'nda gerçekleştirilen dağıtımda Balta ve Bahadır, futbolculara büyüklüğüyle bilinen, ilçeyle özdeşleşip ünü ülke geneline yayılan Vakfıkebir ekmeği hediye etti.

"FUTBOLDAN İLK EKMEĞİMİZİ KAZANDIK"

Aldıkları primi esprili bir şekilde "Futboldan ilk ekmeğimizi kazandık" diyerek karşılayan sporcular, Belediye Başkanı Balta'dan seneye de şampiyon olmaları halinde ilçenin ünlü tereyağından da prim olarak verilmesi isteğinde bulundu. Bunun üzerine Balta ve Bahadır, seneye şampiyon olmaları halinde futbolculara tereyağı da vereceklerini belirtti.

Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, yaptığı açıklamada, Vakfıkebir'in, ekmeğin anavatanı olduğunu söyledi. Ekmek dağıtarak futbolculara mesaj vermek istediklerini ifade eden Balta, "Onlara 'futboldan ekmek yemedik demeyin' dedik. Eğer çalışırlarsa, başarılı olurlarsa bu işten de ekmek yiyebileceklerini hatırlatmak istedik" dedi.

"PLAKET YERİNE EKMEK VERİYORUZ"

Belediyelerine, ilçelerine gelen misafirlerine plaket yerine ekmek takdim ettiklerini anlatan Balta, şöyle devam etti:

"Bizim plaketimiz ekmek. Ekmeğin tanıtımına da katkı sağlıyoruz. Bugün de çocuklarımıza başarılarının karşılığında ekmek verdik. Vakfıkebir ekmeği bizim çok önemli markalarımızdan biridir. Çocuklarda bu bilinci oluşturmak onlara mesaj vermek adına bu ekmeği takdim ettik. Ekmek yemek için çalışmak gerekir. Onlar da çalıştılar, şampiyon oldular. Daha çok çalıştıklarında bu işten daha çok ekmek yiyecekler, biz de onlara daha çok ekmek hediye edeceğiz."

Balta, futbolcuların isteği üzerine gelecek yıl şampiyon olmaları halinde onlara tereyağlı ekmek vereceklerini sözlerine ekledi.

"BİR ÜST LİGE ÇIKARSAK TEREYAĞLI EKMEK VERECEĞİZ"

Bahadır, bir üst lige çıktıklarında futbolcularına ekmeğin yanında yine ilçeye özgü tereyağı vereceklerini belirterek, "Onlar başarılı olsun, arkasından peynir, yöreye özgü gıdalar gelecektir. Onlar başarılı olsunlar, biz onların isteklerini elimizden geldiğince yerine getiririz" ifadesini kullandı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir