Görüş Bildir

"Şampiyonluk Kupasıyla Ayrılmak İstiyorum"

Anasayfa > Gündem

Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu ve takımdan ayrılacağını açıklayan Dirk Kuyt açıklamalarda bulundu.

Uslu, yaptığı açıklamada, 'Kuyt'a teşekkür ediyoruz. Eşini, çocuklarını unutmayacağız.  Başkan da bunu söyledi. Kuyt'a ileride birbirimizle örtüşürsek başka projelerle beraber olabileceğimizi söyledik. Karakteriyle herkese örnek oldu. Bu bir veda toplantısı değil. Kendisine başarılar dileriz. Tekrar Fenerbahçe'ye gelip çalışabilir.' ifadelerini kullandı.

Bu kararı 2 hafta önce aldım

Dirk Kuyt ise, 'Bu sezonun sonunda Fenerbahçe'nin futbolcusu olmayı bırakıyorum. Bununla ilgili çok uzun süre düşündüm. Kararı 2 hafta önce aldım. Fenerbahçe'ye geldiğim ilk günden beri ben ve ailem bu kulübün bir parçası olarak hissettik kendimizi ve kontratı biten bir futbolcu olarak Amerika, Avustralya'dan, Avrupa'dan çok fazla teklif alan oyuncuydum. Ama ben ve ailem Fenerbahçe'ye çok sevdik, çok seviyoruz. Kararım ancak böyle olabilirdi. Ya Fenerbahçe'de kalacaktım, ya da Hollanda'ya dönecektim. 9 yıl Avrupa'da oynadım ve ailemle Hollanda'ya dönme kararı aldık. Benim Hollanda'daki takımımım Feyenoord. Orada bir kez daha oynamak istediğimi söyledim.' şeklinde konuştu.

Şampiyon olup 4. yıldızı takmak ulaştığım en güzel şey olacak

Kuyt sözlerini şöyle sürdürdü:

'Başkanla görüşme yaptık.  Önümüzdeki sezon da burada kalmak istediğimi söyledi. Bu tekliften dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum. İlk günden bu güne kadar kendisinden çok büyük saygı gördüm. Bu beni çok duygulandırdı. Çok şey ifade eden bir durum benim için. Başkanımızın söylediği ' Bu sezondan sonra ne zaman istersen Fenerbahçe'nin kapıları açıktır' sözleri benim ve ailem için onun bu sözleri çok büyük anlam ifade ediyor. Ben bu kararı aldığımda bunun şuan açıklanmasının öenmli olduğunu düşünüyorum. Başkana direkt olarak söylemek çok önemliydi. Bu kararı başkalarından duymasını istemezdim. Çünkü ben tamamen futbola odaklanacağım. Bu kulüpten şampiyonluk kupasıyla ayrılmak istiyorum. Bu sezon şampiyon olup 4. yıldız kazandırmak benim Fenerbahçe kariyerimde ulaştığım en güzel şey olacak.

 Ayrılma kararımda  saldırı etkili olmadı

Kuyt, saldırının ayrılık kararıyla ilgisi olup olmadığı yönündeki soruya ise 'Hayır, hiçbir etkisi olmadı. Çünkü yaklaşık 2 hafta önce bu kararı aldım. Daha önce söylediğim gibi başkanımızla konuşmak çok önemliydi. Bunu istiyordum. Açıklamak bu yüzden uzun sürdü. Cumartesi yaşananları felaket olarak nitelendiriyorum. Bun Türk futbıolunun bir sorunu. Şuanda 3 yıldır burada futbol oynuyorum. Bu ülke için futbolun ne anlama geldiğini görebilyiorum. Hepimiz biraraya gelmeliyiz. Buna karşı savaşmalıyız, mücadele etmeliyiz. Eğer birlikteysek ben eminim ki çözüm bulabiliriz. ' cevabını verdi.

Eurosport

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?