Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sakık: Bizim Devlet Talebimiz Yok

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sakık: Bizim Devlet Talebimiz Yok

Sakık: Bizim Devlet Talebimiz Yok

BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık programda gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Sakık'ın en önemli açıklaması Mehmet Acet'in bölünme konusu hakkındaki sorusuna cevabı oldu.

Mehmet Acet'in PKK'nın Bağımsız Kürdistan Devleti kurma istediği varmı sorusuna Abdullah Öcalan'ın "Biz ulus devlet istemiyoruz bize ulus devleti altın tepside de verseler biz kaderimizi Türk halkı ile birleştirdik ve bütünleştirdik devlet talibimiz yoktur" sözlerini hatırlatarak cevap verdi.

Yaklaşık 2,5 yıl önce Öcalan'ın Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a yazdığı mektubu dile getiren Sakık şöyle konuştu; "Öcalan 2,5 sene önce Başbakan ve Cumhurbaşkanı'na mektup yazdı. Ortadoğu'daki dalgalanmaları görerek gelin birlikte biz iç barışımızı sağlayalım emperyal güçlerin yeni bir Ortadoğu haritaları var biz bunlara alet olmayalım birlikte bir demokratik Cumhuriyeti oluşturalım dedi."

'Siyaset Dünyasının dili çok keskin'

Programın başında Kürt meselesinde Başbakan Erdoğan'ın önemli bir aktör olduğunu söyleyen Sırrı Sakık, "Sayın Başbakan'ın bu konuda önemli bir aktör olduğunu hep söylüyoruz, BDP'liler de bunu adres gösteriyorlar ama BDP'liler geçmişten bugüne kadar yaşanan deneyimlerden dolayı sayın Başbakan'a karşı epeyce haklı eleştiriler var" dedi.

Bu sözlerin ardından araya giren Mehmet Acet, Sırrı Sakık'a BDP Eş Genel Başkanı Gülten Kışanak'ın Başbakan hakkında söylediği "Belasını mı arıyor" sözünü hatırlattı. Bunun üzerine Sakık, "Başbakan'da buna benzer açıklamalar yapıyor siyaset dünyasının dili çok keskin" cevap verdi

'BDP Parlemento'da 1 lira para almıyor'

Bütçe konusuna da değinen Sakık kendilerine haksızlık yapıldığını söyleyerek, "Biz Parlemento'da dört siyasi parti bulunuruz. AKP, CHP, MHP ve BDP. AKP hazineden 81 trilyon, CHP 42 trilyon, MHP 22 trilyon para alıyor 4. sıradaki BDP 1 tek lira para almıyor" diyerek bu sıkıntısınıda dile getirdi. Haberin kaynağı » www.haber7.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah ÖcalanAdalet ve Kalkınma PartisiAltınBarış ve Demokrasi PartisiBaşbakanCumhuriyet Halk PartisiGültan KışanakMilliyetçi Hareket PartisiMuş
Görüş Bildir