Sakarya'da Havai Fişek Fabrikasında Patlamamış Malzemeleri Taşıyan Kamyonda Patlama: 3 Asker Şehit Oldu

 > 
181PAYLAŞIM

Sakarya'nın Taşkısığı köyünde havai fişek fabrikasının malzemelerini taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "3 jandarma personeli şehit oldu, 6 personel yaralı" denildi.

Sakarya'da geçen cuma Hendek'deki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamanın ardından bu kez de havai fişek taşıyan bir kamyonda patlama meydana geldi.

Muhtardan ilk açıklama

Olay yerinden medyaya açıklama yapan Taşkısığı Mahallesi Muhtarı Muharrem Bektaş, olay öncesinde jandarmanın kontrollü patlama yapılacağını duyurduğunu ve halkı uyardıklarını söyledi. Orman içinde daha önce taş ocağı açılan ancak artık kullanılmayan bölgede kontrollü patlama yapılmak istendiğini ancak olay yerine gittiklerinde malzemeyi taşıyan aracın parçalandığını ve yaralı asker ve siviller gördüklerini belirten Bektaş, çok sayıda ambulansın olay yerine geldiğini anlattı.

Asker kontrol yaparken patlama meydana geldi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de tam taşınma anında aracın durduğu ve askerin kontrol yaptığı yerde patlama olduğunu söyledi. Yüce 3 askerin şehit olduğunu ve yaralılar olduğunu söyledi.

"Kontrollü patlatma amacıyla kamyondan indirildiği sırada yaşandı"

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise "Sakarya'daki patlama, havai fişek fabrikasına ait patlayıcıların, kontrollü patlatma amacıyla kamyondan indirildiği sırada yaşandı." denildi.

Açıklamanın devamında, "Sakarya'daki patlamada ikisi patlayıcı madde imha timinden olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit olmuş, 6 personelimiz yaralanmıştır." ifadeleri yer aldı.

Olay sonrası patlamanın yaşandığı yerden ilk görüntüler 🎥

Dün Meclis'te verilen 'Sakarya'daki patlama araştırılsın' önergesi reddedilmişti

'Sakarya'daki Patlama Araştırılsın' Önergesi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi - onedio.com
'Sakarya'daki Patlama Araştırılsın' Önergesi AKP ve MHP Oylarıyla Reddedildi - onedio.com

AKP'nin önergeye verdiği yanıt ise, "Patlama sonrası çevre güvenliği dahil bütün tedbirler alınmış, patlamadan etkilenen bütün vatandaşlarımıza hızlı bir şekilde sağlık, psikososyal destek, bütün hizmet ve yardımlar ivedilikle ulaştırılmıştır." olmuştu

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir