Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sakarya'da AB Destekli "Karadeniz'de Pedal Çevirelim Projesi"Nin Lansmanı Yapıldı

0PAYLAŞIM

Sakarya'da AB Destekli "Karadeniz'de Pedal Çevirelim Projesi"Nin Lansmanı Yapıldı

SAKARYA Anadolu Ajansı - Sakarya'da, Karadeniz Havzası'nda Hudut Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Avrupa Birliğinden AB takviye almaya hak kazanan "Karadeniz'de Pedal Çevirelim Projesi"nin tanıtımı yapıldı.

Megakent Belediyesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesince SUBÜ hazırlanan proje ile Karadeniz Havzası'ndaki ülkelerde turistik ve kültürel sektörler geliştirilerek, sürdürülebilir sihrime yoluyla bölgedeki insanların refahının ve turizm diyaloğunun artırılması amaçlanıyor.

Proje kapsamında Sakarya'da oluşturulacak bisiklet rotaları, dijital harita üzerinde konumlandırılarak beynelmilel platforma taşınacak. Kentte turizm alanında bulunan firmacılara, teşebbüsçü, konaklama kuruluşları, acenteler, lokantalar, irtibat ve tanıtım ile pedal arkadaşı firma mevzularında eğitimler verilecek.

Ayrıca, kentteki turizm destinasyonunun ve bisiklet rotalarının tanıtılması emeliyle proje ortağı Ukrayna, Bulgaristan, Romanya ve Gürcistan ile dijital platform oluşturulacak ve bisiklet mobil uygulamaları hazırlanacak.

Yaklaşık 30 ay sürmesi beklenen proje kapsamında kentte "Bisiklet Turist Fuarı" reelleştirilecek. Milli ve beynelmilel tur cerrahları için bisiklet tur programlarının hazırlanacağı projede, bisiklet ve bisiklet şenlik de yapılacak.

  • "Yeni bisiklet rotalarını, beynelmilel erişim ağlarıyla entegre ediyoruz"

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde tertip edilen tanıtım merasiminde konuşan Sakarya Megakent Belediye Başkanı Ekrem Yüce, bisiklet turizmini ve ülkeler arası diyaloğu geliştirecek projeyle şehrin yeni bisiklet rotalarını, beynelmilel erişim ağlarıyla entegre ettiklerini söyledi.

Pedal çevirerek Türkiye'yi ve şehirlerini dünyaya, Balkanlar'a ve Doğu ülkelerine açtıklarına işaret eden Yüce, "Aynı zamanda Avrupa Hareketlilik Haftası bugün haysiyetiyle başlıyor. Bir hafta sürecek aktifliklerde şehrimizin pek çok yerinde faaliyetlerimiz olacak. Bu faaliyetlerimizi kaçırmamanızı nasihat ediyorum. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden reelleştirilecek çekilişlerle yurttaşlarımıza bisiklet armağan edeceğiz. Proje ve faalliklerimizin hayırlı olmasını beklenti ediyorum." ifadelerini kullandı.

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık da proje takımını tebrik ederek, takviyelerinin devam edeceğini söyledi.

Proje tanıtımının ardından "Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında yapılacak faallikler de katılımcılara aktarıldı. Program sonunda Başkan Ekrem Yüce ve protokol azaları, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi'nde bisiklet sürdü.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir