Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şahin: Kamu'da Başörtüsü Anayasa İle Olacak

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şahin: Kamu Da Başörtüsü Anayasa İle Olacak

Şahin: Kamu Da Başörtüsü Anayasa İle Olacak

"BEN FEMİNİST DEĞİLİM, ERKEKLERİN DE BAKANIYIM"

Kadına yönelik şiddet olaylarında ölümlü vakaların azaldığına dikkat çeken Bakan Şahin, yer yer erkeklerinde şiddete maruz kaldığını ve buna dönük önlemler de aldıklarını belirtti.

Şahin şöyle dedi:

“Evet, erkeklerde de zulüm gören var. Ben bunu da söylüyorum ama medya kadın algısı üzerine hassas olduğu için yansımıyor. Ben ailenin bakanıyım. Aile de kadın, erkek, çocuktan oluşur. Erkeğinde çocuğunda bakanıyım. Mesela Adana'da bir erkek şiddete uğradığını söyledi. Biz onu aldık ve yardımcı olduk. Şu an İstanbul'da Erkek Konuk Evinin açılması için çalışmamız var Çünkü talep var.”

NÜFUS ARTIŞINI HIZLANDIRACAK ÖNLEMLER ALINACAK

Bakan Şahin, evliliği teşvik ve nüfus artışını hızlandıracak adımlar konusunda da kabine de bir çalışma yapıldığını belirtti.

Şahin, “Şu an maliye, çalışma bakanlıkları ve bizim uzmanlarımız toplanıp bir paket hazırlayacağız ve hazırlanan paketi başbakana götüreceğiz. Bu paketin içeriğinde başta evliliği teşvik etmek var. Kişiler evlenmekte zorluk çekiyorsa biz ne yapabiliriz buna bakacağız.” Diye konuştu.

Şahin ayrıca hem çalışanların hem de ev hanımlarının durumuna göre çalışma yapılacağını ve çalışanlara kreş desteği vereceklerini açkıladı.

FEMİNİST BİR BAKAN MISINIZ?

Bakan Şahin, Acet'in siz feminist bir bakan mısınız? Şeklindeki sorusuna ise “hayır değilim” yanıtını verip şöyle konuştu.

“Feminizm rekabet ve çatışma üzerine gidiyor. Eğer feminizm kadının hakkını korumaksa ben herkesten çok feministim. Ama öyle değil korurken çatışarak cinsiyetleri birbiriyle rekabet ettirerek kırıp dökerek yapılacaksa tarifi ben feminist değilim”

KAMU DA BAŞÖRTÜSÜ ANAYASA İLE OLACAK

Bakan Şahin, kamuda çalışanlara başörtülü çalışma imkanı tanınacak mı? sorusuna ise, yeni anayasayı işaret ederek yanıt verdi.

Şahin, “aslında en büyük düzenleme sivil anayasa. Biz bu anayasa da kişilerin cinsiyetine bakmadan diline, dinine, ırkına, kıyafetine bakmadan normlarımızı çok net bir şekilde ortaya koyup bu sorunu geride bırakmak istiyoruz.” Dedi.

Haberin kaynağı » www.sicakgundem.com

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adanaİstanbultarifi
Görüş Bildir