Görüş Bildir

"Sahibinden Satılık" Ada: Tavşan Adası 20 Milyon Dolar Bedelle Satışa Çıkarıldı

Anasayfa > Gündem

"Sahibinden Satılık" Ada

Bozcaada yakınlarındaki 800 dönümlük Tavşan Adası, 20 milyon dolar bedelle satışa çıkarıldı.

ÇANAKKALE - Burak Akay

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Bozcaada merkezinin bir mil kuzeyinde bulunan Tavşan Adası'nda 1300'lü yıllara ait yaşam kalıntıları bulunuyor. Sayısız batık ve zengin canlı yapısının yanı sıra temiz deniziyle dalış tutkunları için cazibe merkezi olan ada, halk arasında Merkep ve Mavriya Adası olarak da biliniyor.

Önceki yıllarda bir süre hayvancılık yapılan ancak şu anda kullanılmayan adada bir fener ile kuzey ve güney yönlerinde toplam iki iskele bulunuyor.

Üzerinde halen yüzlerce tavşanın yaşadığı ada, çevresindeki küçük adacıkları ve koylarıyla da potansiyel bir turizm merkezi olarak gösteriliyor.

Adanın sahibi olan iş adamının gayrimenkul danışmanlığını yapan firmanın temsilcisi Hakan Güler, adaya ilişkin arayan taliplilerle herhangi bir fiyat sorunu yaşamadıklarını söyledi.

20 milyon doların ada için çok uygun bir fiyat olduğunu belirten Güler, 'Şahıslardan çok büyük firmalar adayla ilgileniyor, özel tekne turlarıyla adada çok önemli turizm faaliyetleri yapılabilir. Ayrıca adada turizm imarı var' dedi.

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/haberler/2735...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sahibinden Hizmetler

@sahibinden de satilik ada bile var ülke de çıkar yakında baksanıza http://www.sahibindenhizmetler.com :)