Görüş Bildir

Şahap Kavcıoğlu Kaç Yaşında ve Nereli? Şahap Kavcıoğlu Kimdir? Şahap Kavcıoğlu Okuduğu Okullar ve Hayatı...

Anasayfa > Güncel

Geçtiğimiz gün gece saatlerinde yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile dört aydır Merkez Bankası Başkanı olan Naci Ağbal görevinden alındı. Naci Ağbal’ın yerine Merkez Bankası Başkanlığı’na Yeni Şafak’ta köşe yazarlığı da yapan ve 26. dönemde AKP Bayburt Milletvekilli olan Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu getirildi. Peki, Şahap Kavcıoğlu kimdir? Şahap Kavcıoğlu kaç yaşında ve nereli? Şahap Kavcıoğlu hangi okullarda okumuştur? İşte Şahap Kavcıoğlu hakkında bilinmesi gerekenler…

Şahap Kavcıoğlu Kimdir ve Kaç Yaşındadır?

Şahap Kavcıoğlu Kimdir ve Kaç Yaşındadır?

Şahap Kavcıoğlu, 23 Mayıs 1967'de Bayburt'ta doğdu.

Bankacı olan Kavcıoğlu; Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Şahap Kavcıoğlu, İstanbul Üniversitesi Muhasebe Enstitüsü'nü Denetim Uzmanı olarak bitirdikten sonra, İngiltere Hastings College'ta İşletmecilik üzerine eğitim gördü. Şahap Kavcıoğlu, Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsünde yüksek lisansını ve doktorasını tamamladı.

Şahap Kavcıoğlu, Esbank TAŞ'de Müfettiş Yardımcısı, Müfettiş, Şube Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Türkiye Halk Bankası AŞ'de İstanbul Bölge Koordinatörü olarak görev alan Şahap Kavcıoğlu, aynı bankada sırasıyla; Perakende Bankacılıktan, Esnaf-KOBİ Bankacılığından, Kredi Politikalarından, İnsan Kaynakları ve Organizasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

Şahap Kavcıoğlu Hayatı

Şahap Kavcıoğlu Hayatı

Şahap Kavcıoğlu, Bayburt Eğitim Kültür ve Hizmet Vakfının Başkanlığını yürüttü. AK Parti 26. Dönem Bayburt Milletvekili olarak görev yaptı.

Bayburt Üniversitesi Kalkındırma Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunlar Derneği Kurucu Üyesidir. 'Ticari Bankalarda Sorunlu Kredilerin Yönetimi Çözüm Yolları ve Takibi' ve 'Enerji Sektöründe Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi' adlı yayımlanmış 2 kitabı ve çok sayıda makalesi bulunuyor. Şahap Kavcıoğlu, evli ve 3 çocuk babası.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?