Sahaların Sevilen İsmi Lionel Messi'den Bir Köşeye Mutlaka Not Etmeniz Gereken Başarı Dersleri

26PAYLAŞIM

Onun kadar başarılı olmak isteriz tabii...

Kaynak: https://wealthygorilla.com/lionel-messi-...

Lionel Messi dünyaca ünlü bir futbol oyuncusudur.

www.instagram.com

Kendisi gelmiş geçmiş en iyi futbolculardan biri olarak görülmektedir. Dünyanın en iyi futbol oyuncusu ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazanmıştır. Bugün olduğu noktaya ulaşmak için sürekli çalışan Lionel Messi'nin başarı derslerine gelin birlikte bakalım...

1. İstediğiniz ve inandığınız şeyler için çabalayın.

www.instagram.com

Eğer bir hayaliniz varsa ona ulaşmak için sıkı çalışmanız gerekir. Başarıya kolayca ulaşamazsınız. Bunun için yapmanız gereken şeyler vardır. Birçok insanın başarılı olamama nedeni olağanüstü sonuçlar almak için gerekenleri yapmaya istekli olmamalarıdır. Olağanüstü ve sıradan arasındaki fark fazlasını yapmaktır. Daha fazla efor sarf etmeli, daha erken uyanmalı ve ulaşmak istediğiniz şeyler için daha fazla çabalamalısınız.

"Ulaşmak istediğiniz hayaller için savaşmalısınız. Hayalleriniz için fedakarlıkta bulunmalı ve sıkı çalışmalısınız."

www.instagram.com

2. Başarının zaman aldığını unutmayın.

www.instagram.com

Başarı uzun bir süreçtir ve başarıya bir gecede ulaşamazsınız. Bu yüzden kestirme yollar aramayı bırakmanız gerekir. Hiçbir başarı kısa sürede elde edilmez. Bunun için çok çaba göstermeli ve mükemmel sonuçlara ulaşmak için kararlı olmalısınız. Sıkı çalışmaya ve hayallerinizden vazgeçmemeye hazır olun. Süreç kolay olmayacaktır fakat ulaştığınız sonuçlar gösterdiğiniz efora değecektir.

"Bir gecede başarıya ulaşmam 17 yılımı ve 114 günümü aldı."

www.instagram.com

3. Sadece sevdiğiniz işi yapın.

www.instagram.com

Başarılı insanlar iyi sonuçlar alırlar çünkü yapmayı sevdikleri işleri yaparlar. Siz de sevdiğiniz işi yaparsanız mükemmel sonuçlara ulaşabilirsiniz. Michael Jordan, sporu sevmeseydi basketbolda asla mükemmel olamayabilirdi. Warren Buffett yatırım yaparak milyarlar kazanmasının nedeni bu işe karşı tutkusu olmasıdır. Jack Ma işini çok sevdiği için işi hakkında düşünmekten ve konuşmaktan kendini alıkoyamamaktadır. Hayatta harika bir şey yaratmak istiyorsanız onlar gibi olmalısınız. Yaptığınız işleri sevin ve hayatınızı tutkuyla yaşayın.

"Yaptığım şey futbol oynamak ve bu benim yapmayı sevdiğim iştir. "

www.instagram.com

4. İlerleme kaydetmek her zaman mümkündür.

www.instagram.com

Her gün ilerlemeye odaklanmanız gerekir. Eğer iş dünyasındaysanız işle ilgili bilgilerinizi ve yeteneklerinizi arttırmanız gerekir. Eğer bir yazarsanız yazım yeteneklerinizi her gün geliştirmeniz gerekir. En iyi yaşam koçlarından biri olan Tony Robbins, sürekli ve hiçbir zaman bitmeyen ilerlemeye kendinizi adamanız gerektiğini söylemiştir. Yaptığınız işte daha iyi olmanın tek yolu her gün ilerlemeye odaklanmanızdır. Her gün sizi daha iyi hale getirecek bir şeyler yapın. Bilginizi arttırmak için kitap okuyun, yeteneklerinizi geliştirin, daha fazla yazı yazın ve konuda bilgisi olan insanlardan yardım isteyin.

5. Takımınıza hak ettikleri övgüleri verin.

www.instagram.com

Kimsenin tek başına başarıya ulaşması mümkün değildir. Gerçek şu ki kendi kendine başarılı olmuş hiçbir milyoner ya da milyarder yoktur. Başarı için sizi destekleyecek müşterilere ihtiyacınız vardır. Size yardım edecek çalışan ve ortaklara da ihtiyacınız vardır.

"Benim başarılı olmama yardım eden bir takımım olduğu için çok şanslıyım ve hepimiz idmanlarda sıkı çalıştığımız için başarıma onların da benim kadar katkısı vardır."

www.instagram.com

6. Paranın peşine düşmeyin.

www.instagram.com

Parayı kovalamayı bırakmalısınız. Para sadece hayalinizi gerçekleştirmenin bir artısıdır. Başarılarınızın yan ürünüdür. Gerçek kazanç gelişiminizden gelir. Her gün ilerleme kaydetmeye devam ederseniz sonunda hedeflerinize ulaşırsınız. Pahalı nesneleri elde etmeye çalışmayı ve kendinizi diğerleriyle karşılaştırmayı bırakmanız gerekir. Sadece kendiniz olun ve yapmanız gerekeni yapın.

"Para motive edici bir faktör değildir. Para, zengin olmanın yararları olduğu için beni heyecanlandırmaz ya da daha iyi oynamamı sağlamaz."

www.instagram.com

"Ben sadece ayağımdaki topla mutuyum. Benim motivasyonum sevdiğim sporu yapmamdan geliyor. Eğer profesyonel futbolcu olduğum için para almasaydım hiçbir ücret almadan da isteyerek futbol oynardım."

7. Sizin için en önemli olan şeyi unutmayın.

www.instagram.com

Bazen bir şeye odaklanıldığında hayattaki daha önemli şeyler görmezden gelinebilir. Böyle bir şeyin sizin başınıza gelmesine izin vermemelisiniz. Kazanmak önemlidir fakat her seferinde kazanamazsınız. Hayatta kazanmaktan daha önemli şeyler de vardır. Her zaman sahip olduklarınız için minnettar olmalı ve yanınızda olan insanlara değer vermelisiniz.

"Hayatta bir maçı kazanmaktan ya da kaybetmekten daha önemli şeyler vardır."

www.instagram.com

8. Her şeyin sizinle ilgili olmadığını unutmayın.

www.instagram.com

Tek başınıza kazanmaya çalışmak yerine her zaman bir takım olarak kazanmaya odaklanmalısınız. Tesla şirketinin kurucusu olan Elon Musk "Ben kurduğum şirketleri sadece şirket kurmuş olmak için değil işlerin yapılması için kuruyorum." demiştir. Spor yapsanız da işletme alanında olsanız da bir takımın içindesinizdir. Bu yüzden takımınızla birlikte çalışmanız gerekir. Önceliğiniz kendi görevleriniz değil takımınızın hedefleri olmalıdır. Bu şekilde takımınız gelişip ilerleyebilir.

"Sezon başladığında amaç takımınızla birlikte kazanmanızdır. Kişisel hedefleriniz ikinci planda kalır."

www.instagram.com

9. Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapın.

www.instagram.com

Kendinize güvenmeli ve hayalinize inanmalısınız. Kuşkularınız olduğunda kendinizi yüzde yüz işinize veremezsiniz. Hayallerine inanan kişiler gereken her şeyi yapmaya hazırdırlar çünkü hayallerinin bir şekilde gerçekleşeceğini bilirler. Bu onların işe kendilerini yüzde yüz vermelerini ve ellerinden gelenin en iyisini yapmalarını sağlar.

10. Hatalarınızı kabul etmeyi öğrenin.

www.instagram.com

Kimse her seferinde kazanamaz. Bazen kaybettiğinizde ve başarısız olduğunuzda daha fazla ilerleme kaydedebilir ve daha fazla şey öğrenebilirsiniz. Kaybettiğinizde kötü hissetmenize ve üzülmenize gerek yoktur. Kaybetmek döngünün bir parçasıdır. Her gün başarılı olamazsınız. İşler sürekli değişecektir. Bu yüzden şu an sahip olduklarınızın değerini bilmeli ve kaybetseniz de kazansanız da her anın tadını çıkarmalısınız. Kazandığınızda sıkı çalışmaya ve ilerlemeye devam etmelisiniz. Kaybettiğinizde ise daha da sıkı çalışmalı ve hatalarınızdan ders çıkarmalısınız.

"Bazen her zaman kazanamayacağınızı kabul etmeniz gerekir."

www.instagram.com

Lionel Messi'nin bu tavsiyeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım.

Araba, futbol, oyun, muhabbet gibi konularda sağlam içerikler burada! Sağlam bir yolculuk için ihtiyacın olan şey ise Lassa’da!

Sağlam bir yolculuk için Lassa’dan şaşma!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
aaabbbcccddd

benimle futbol hakkında konuşmak isteyen birine öncelikle sorarım: messi mi cristiano ronaldo mu daha iyi diye. Olur da Ronaldo derse, ilave yorum yapmadan konuyu siyasete ya da ne bileyim havaların da ne kadar dengesiz olduğuna çekerim.

Görüş Bildir