Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Saha Servis Otomasyonu

2 dakikada okuyabilirsiniz

Saha Servis Otomasyonu

Saha Servis Otomasyonu

Kendi ürününüzün sahada servisini veriyorsunuz ya da bir firmanın saha servis desteği üzerine kurulu bir işiniz var. Saha ekibinizin performansını, gerçekten o noktalara gidip gitmediğini % 100 ölçemiyorsunuz. Müşteri memnuniyetinden de yeterince emin değilsiniz.

Müşteri şikayetleri işletmeler için büyük fırsattır. Çünkü günümüzde müşteriler, eğer gerçekten kendisi için çok önemli değilse, geri dönüş yapıp aldığı hizmetin “kötü” olduğunu söylemiyor.

Eğer saha ekibiniz de kontrol edilemeyen bir işleyişte olduğunu biliyorsa, bu kez kalite kendiliğinden düşüyor.

Sahadaki personele görev atayan, böylece sahadaki personelin kısa sürede çok daha fazla yere gitmesini sağlayan Rota Tanımlama Sistemi ile çalışan desco böylece yakıt ve araç amortismanından tasarrufunuzu %33 ve üstü oranlarda olacaktır.

desco ile Sahada müşterinizin el terminali üzerinden anketi doldurmasını da zorunlu tutarak, sahadan bilgi almayı ve müşterinin imzasıyla da sabitlemeyi sağlayabilir, böylece müşteri memnuniyetini de önce ölçmüş, sonra da yükseltmiş olursunuz.

desco ile El terminali üzerinden bir anket ile, sahadaki servis müşterisine ne gibi adımlar yapıldığını, hangi işlemlerin yapıldığını işaretleyerek kaydedilmesi sağlayabilirsiniz. Böylece gelecekte müşterileriniz geçmişte yapılan işlemle ilgili şikayetçi olursa, raporlardan onlara yapılan ve onların imzaladığı, onayladığı işlemi ibraz etmiş olacaksınız.

Sahadaki tüm operasyonlarınızı mobil teknolojiler yardımıyla geliştirmenizi, planlamanızı, ekibinizden en yüksek verimi almanızı sağlayacak bir yazılım teknolojisi olan desco, aynı zamanda en güçlü donanımları içermekte olup bir yazılım + donanım entegrasyon çözümüdür.

Sahada yapılan işlerin işlemlerin sayısını arttırdıkça hem yoldan, hem yakıttan hem de personel gücünden tasarruf edersiniz. Türkiye gibi kaynakları en doğru şekilde kullanması gereken ülkelerde ve rekabetçi piyasalarda çalışan firmaların satış fiyatlarını düşürmekten ve fiyat rekabetine girmekten başka şansı yoktur.

Fiyat rekabetine girebilmek için de maliyetleri en uygun düzeylere çekebilmek gerekmektedir. Çünkü sabit maliyetleri düşük olmayan işletmelerin, operasyonel maliyetleri minimuma çekemeyen firmaların başka kâr noktası kalmıyor.

desco gibi Mobil İş Çözümlerine yapılan yatırımlar, başlangıç olarak yüksek gibi görünse de, hem yazılım hem de donanım olarak kalıcı ve uzun ömürlü teknolojiler olmasından dolayı 10 yıla yakın bir ömre sahip teknolojilerdir.

Bu nedenle uzun ömürlü ve sağlıklı bir teknolojiyi en baştan, bir kere ve sapasağlam şekilde kurmak gerekmektedir. Teknolojiye yapılan yatırımların büyük bir kısmının çöpe gitmesinin de başlıca nedeni, başlangıç maliyetini azaltmaya çalışırken, ömrü kısa teknolojilerin satın alınması ve doğru firma tercihlerinin yapılmamış olmasıdır.

Mobil teknolojilere yapılan yatırım hiçbir zaman masraf, maliyet ya da gider kalemi olarak düşünülmemelidir. Çünkü desco teknolojileri kurulumdan sonra ertesi gün kâra geçiren, kısa sürede kendini amorti eden sistemlerdir.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir