Sağlık Bakanı İran'da

-

Sağlık Bakanı İran'da

Sağlık Bakanı İran'da

Recep Akdağ, Tebriz'de 3. İpek Yolu İş Adamları Buluşmasına katıldı.İran'ın Tebriz kentinde temaslarda bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bu yıl 3'üncüsü düzenlenen İpek Yolu İş Adamları Toplantısına katıldı.

Akdağ toplantıda yaptığı konuşmada Asya ekonomilerinin yükselişe geçmesiyle birlikte tarihi ipek yolunun yeniden canlandığını söyledi.

Anadolu Jet'in Erzurum Tebriz arasında düzenlediği ilk uçak seferine katılarak Tebriz'e giden Sağlık Bakanı Recep Akdağ, temasları kapsamında İpek Yolu İş Adamları Toplantısına katıldı.

Toplantının açılışı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle yapıldı.

Ardından İran ve Türkiye milli marşları okundu.

Tarihi ipek yolu üzerinde bulunan ülkeler arasında ekonomik işbirliğinin yeniden güçlendirilmesini amaçlayan toplantıya İranlı ve Türk iş çevrelerinden yoğun katılım oldu.

Bakan Akdağ toplantıda yaptığı konuşmada tarihteki en önemli ticaret yollarından olan ipek yolunun yeniden canlanmakta olduğunu söyledi.

Akdağ, "Dünyanın büyük bir global ekonomik krizle boğuştuğu dönemde bölge ülkelerinin gelişmeye devam ettiğini görüyoruz. Bu aslında tarihi ipek yolunun da canlandığının en önemli işaretidir." dedi.

Recep Akdağ daha önceki toplantılarda sağlık sektörünün el alınmamış olmasını bir eksiklik olarak değerlendirerek, bu sektörün ticari ilişkiler için de son derece önemli olduğunu söyledi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Erzurumİranrecep akdağ
Görüş Bildir