Sadri Şener : "Tek Sıkıntımız Saha Sonuçları"

 > -
4 dakikada okuyabilirsiniz

"Tek Sıkıntımız Saha Sonuçları"

"Tek Sıkıntımız Saha Sonuçları"

İstanbul'da geçirdiği ameliyatın ardından ilk kez Trabzon'a gelen Şener, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yönetim kurulu ve teknik direktör Şenol Güneş ile toplantı yaptı.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener, ''CHP ziyareti gerginliği'' ile yönetim içinde başlayan sorununun tatlıya bağlandığını söyledi.

Ziyarete ilişkin 'haberi olmadığı' yönünde serzenişte bulunduğunu hatırlatan Şener, ''Bu tartışmaya açmayacağım bir konu. Tartışmasız haklıydım. Biliyorsunuz ben İstanbul'da yaşıyorum, şike sürecinde Fenerbahçeli çok arkadaşlarımla ailece görüşürken görüşmüyoruz artık. Çok Galatasaraylı arkadaşımla yine transferden dolayı ailece görüşürken görüşmüyoruz. Böyle bir mücadele veriyorum. Burada mücadelenin bir ayağı kırılırsa bilerek veya bilmeyerek ben orada sıkıntıya kalıyorum. Kendilerine onu izah etmeye çalıştım, ziyaretin benden habersiz olmaması gerektiğini söyledim. Yoksa bizim bir siyasi partiye tavrımız yok. Ama onların var olduğu belli. O konuda bir açıklamada bulundum. Benim böyle çok çıkışlarım olur tatlıya bağlanır. Bir sıkıntı olmaz'' şeklinde konuştu.

Şener, ''Kriz yok. Benim olduğum yerde kriz olmaz. Ne yapacağız kriz yapıp. Burada sevilen bir şey kriz olması ama böyle bir şey yok. Ben böyle bağırır çağırır sonra işleri yoluna koyarım'' dedi.

''HOCA, YABANCI SAYISININ BİRAZ DÜŞÜRÜLMESİNİ İSTİYOR''

Takımın saha sonuçları belli olduğunu kaydeden Şener, ''Kadroyu incelerseniz hepinizin de onay vereceği isimlerden oluşuyor. Bazı mevkilerde 2-3 oyuncu alternatifimiz var. Yedek kulübesine baktığınızda ikinci bir takım çıkaracak gücümüz var. Hocamızla konuştuk, hoca yabancı sayısını biraz düşürülmesini istiyor, zannedersem ocak ayında onu yapmaya çalışacağız. Hem futbolcu hem hocada bir demoralize var. Daha 10 hafta oldu 24'e yakın maç var. Bu kadro bunu düzeltecek boyuttadır. İnşallah hallederiz, bir sıkıntı olmaz'' dedi.

Teknik Direktör Şenol Güneş'in sözleşmesini 3 yıl daha uzattınız mı yönündeki soru üzerine Şener, ''Bu sezon sonu sözleşmesi bitiyor. Ama yarın yapalım. Şenol bizim arkadaşımız, yabancı biri değil. Sıkıntı olmaz, tabi isterse. Şenol hoca ile bırakma konusunda bir görüşme olmadı. 'Bu kadro ile en az 20 puan civarında olmamız' lazım diyor. Artık bu teknik bir konu. Fazla da müdahale edip akıl veremiyoruz. Kendisi sonunda çözümü bulacaktır. Mesela geçen hafta Adrian'ı koydu. Her hafta, bu hafta yine onu oynatır. Tam bilmiyorum ama. Onun dediklerin anlatıyorum '' yanıtını verdi.

''HER TÜRLÜ KAVGAYA GİRERİM''

Şener, başkanlık yaptığı dönemde hiçbir sıkıntıdan kendini geriye çekmediğini dile getirerek, ''Her türlü kavgaya da girerim. Hatta bazı kavgalara girerim, sonra sorarım kendime niye kavga ettik diye. Böyle bir yapım var. Belki de aileden gelen yapı. Mali genel kurul var diye ben bunu böyle şöyle yapayım diyen bir başkan değilim. Mali genel kurulda herkes istediğini soruyor, cevapta alacak. İlk defa yaptığımız bir şey değil. Kulübün başkanı, yönetimi var. Kendi aramızda fikir çatışmaları olsa bile bir sıkıntı yok. Tek sıkıntımız saha sonuçları, onun da düzeleceğine inanıyorum'' şeklinde konuştu.

Şener, bir gazetecinin ''şike süreciyle ilgili CHP Genel Başkanı'na serzenişte buluyorsunuz da Başbakan'a neden serzenişte bulunmuyorsunuz'' sorusu üzerine,''Kılıçdaroğlu'nun yaptığını kesinlikle tasvip etmiyoruz. Sayın Genel Başkan yine ısrar ediyor, 'Aziz Beye yapılan bir haksızlık var' diyor. Burada bu kadar ortalığı kaldırdık yine ısrar ediyor. Orada Başbakana niye sormuyorsunuz sorusu hafif kalır. Ben sordum Başbakana. O da 'çok sert demeç veriyorsunuz biraz yumuşat' dedi. Dedim 'Benim halkım böyle, ben de böyle. Yapacak bir şeyim yok'. Sonunda bir ülkenin Başbakanı. Başbakan şu anda Trabzonspor ile ilgili bu kulübe geldi ziyaret etti. Trabzonspor aleyhine bir şey söylemedi. Veya Fenerbahçe Kulübü'nü ziyaret edip forma almadı. Öbür Genel Başkan gidip forma aldı bir de haksızlığa uğradığını söyledi. Buraya geldiler, bizim arkadaşlar da kabahat var. Kimse soru soramadı. Ya siz böyle demediniz mi diye soru sormamışlar. Yoksa ben kimseyi ayırt etmiyorum'' dedi.

''CAS'A BAŞVURU''

CAS'a başvuru konusunda 16 Kasım'da İsviçreli avukatlarla randevuları olduğunu söyleyen Şener, ''Dosyalar onda. Son bir görüşme yapıp dilekçeleri vereceğiz. İyi sonuç bekliyoruz, çünkü haklıyız. Fenerbahçe sahaya yansımamış, şahıslar yapmış, dünyada böyle tarif yok. Kulübün eli yok, ayağı yok. Gidip bankadan nasıl para çeksin kulüp. Birisi onun adına yapacak bu işi. Bunu ya başkan ya yönetim kurulu yapar. Bunlar da ceza almış. Bundan umutluyuz'' ifadelerin kullandı.

Şener, PTT 1. Lig'de mücadele eden pilot takımları 1461 Trabzon'un satışı yönündeki açıklamaların gerçekçi açıklamalar olduğunu dile getirerek, ''Dünyada iki kulüp aynı çatı altında olmuyor. Bu konuda bize yazı da geldi. Yarın öbür gün PTT 1. Lig'de ters bir şey de herkes birbirini şikayet edecek. Ya devretmek ya satmamız lazım. Gizli de yapamam bunu, söylemem lazım. 1461 Trabzon PTT 1. Lig'de en imkanlı bir takım. Takımın morali bozuldu deniliyor. Takım havaya girdi, birden burnumuz büyüdü deseler daha doğru olmaz. Geçen maçı seyrediyorum, havaya girmişler. Hepsi bir Burak Yılmaz olmuş'' diye konuştu.

Şener, transferde bütün oyuncuları kendisinin aldığını belirterek, ''Çünkü benim yetkim. Hocaya soruyoruz, hepsinden haberi var. Yönetimin de haberi var. Gizli de bir iş yapmıyoruz. Amcamızın oğlunu buraya almıyoruz. Janko, Emerson'u gir bilgisayara bak, herkes alır'' dedi.

Şener, bazen destek göremeyince kırılganlığının olduğunu kaydederek, ''Bir parlıyorum. Niye uğraşıyorum diyorum. Ama burada çok sevilen istifa kelimesini sevmiyorum. Sonuna kadar götüreceğiz. Özel bir durum olmazsa bir daha ki kongrede aday olmayacağım'' diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiFenerbahçeFenerbahçe Spor KulübüİstanbulKemal KılıçdaroğluŞenol GüneşTrabzonspor Kulübü
Görüş Bildir